Чиї інтереси захищали москвофіли?

Чиї інтереси захищали москвофіли Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Чиї інтереси захищали москвофіли?

Москвофіли захищали інтереси вищого греко-католицького духівництва, українських чиновників та тієї частини інтелігенції, які орієнтувалися на московський царизм. За це вони отримували потужну підтримку з боку російських державних установ, в тому числі й грошові еквіваленти. Активно дотримуючись російського шовінізму, москвофіли відмовили українському народу на право самостійного існування, заперечили необхідність розвитку української та літературної мови. Представники цієї течії були настільки затятими противниками української мови, що радо вітали горезвісний Емський указ 1876 року, згідно якого заборонялося публікуватися українською. Поширюючи дешеві книжки серед селян, вони намагалися спотворити їх національну свідомість та зашкодити їх інтересам на користь царизму.

Хто такі москвофіли? 

Москвофіли – це мовний, літературний та суспільно-політичний рух, який виник серед української частини населення Галичини, Буковини та Закарпаття в період 1819-1930 років. Вони відстоювали питання національно-культурної та державно-політичної єдності з російським народом та самою Росією.

Організаційно москвофільство оформилося в 60-ті роки ХІХ століття коли виникла загроза ополячення населення. Найбільш видатними представниками руху були Д. Зубрицький, М. Качкоєський, І. Наумович, К. Богатирець, А. Добрянський та І. Раковський.

Політично рух оформився з утворенням організації «Руська Рада», яку вони вважали прямою наступницею Головної руської ради 1848 року та єдиною організацією, що є представником усіх західноукраїнців.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались чиї інтереси захищали москвофіли.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *