Чому Антарктиду називають пустелею?

Чому Антарктиду порівнюють з Сахарою, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Чому Антарктиду називають пустелею?

Коли заходить мова про пустелю, то наша уява малює, в першу чергу Сахару, але ніяк не Антарктиду. Адже що для нас пустеля? Безлюдна місцевість, велика кількість дюн з піском, потрісканий від нестерпної спеки грунт. Але з точки науки пустеля — це місцевість, в якій рівень опадів менше 254 мм на рік. Так от уявіть на хвилинку, що в Антарктиді не було дощів більше 2 млн. років. А це робить її найсухішою територією на Землі.

Так чому Антарктиду порівнюють з пустелею Сахара? Вчені дуже часто порівнюють її з Сахарою, щоб показати сухість її території. У загальному порядку в Антарктиді випадає близько 25 мм опадів. Але, також в Антарктиді є такі місця, які не покриті ні снігом, ні льодом — це сухі долини, що займають 2% від всієї площі «крижаної Сахари». Побити рекорди в сухості Антарктиди до сих пір не вдалося жодній пустелі.

Також, крім сухості, найпівденніший материк визнаний найбільш вологим і вітряним місцем на планеті Земля. Постійні урагани і хуртовини призводять до сильних вітряним поривів — до 60м \ с, а в деяких місцях до 90 м \ с. Відносно вологості, то даний материк є хранителем прісної води на планеті, на якому зберігається 70% прісної води від світового запасу.

Як і в Сахарі, і в Антарктиді є і сухі долини (де будь-яка волога, через сильні пориви вітру повністю випаровується), і оазиси (на територіях яких є озера і неперевершений ландшафт, на зразок планети Марс).

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чому Антарктиду порівнюють з пустелею

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *