Чому астероїди мають неправильну форму?

Астрономія

Чому більшість астероїдів мають неправильну форму Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Чому астероїди мають неправильну форму?

Справа в тому, що астероїди настільки малі, що сила тяжіння на них незначна. Вона не в змозі надати їм форму кулі, яку надає планетам і їх великим супутникам, мнучи і утрамбовувавши їх речовини. Велику роль при цьому відіграє явище тягучості.

Дрібні  астероїди мають неправильну форму, яка склалася в результаті численних зіткнень і не піддавалася надалі вирівнюванню під дією сили тяжіння. Кратери, що виникли на поверхні навіть самих великих астероїдів при зіткненні з дрібними тілами, не вирівнюються з плином часу. Вони зберігаються до тих пір, поки не будуть стерті  наступними ударами астероїдів з дрібними тілами або відразу знищені ударом великого тіла.

Неправильна форма астероїдів підтверджується і тим, що їх блиск надзвичайно швидко падає зі зростанням фазового кута. У Місяця і Меркурія аналогічне зменшення блиску цілком пояснюється тільки зменшенням видимої з Землі частки освітленій Сонцем поверхні: тіні гір і западин чинять слабкий вплив на загальний блиск. Інша справа стосовно астероїдів.  Основна причина (особливо у астероїдів малих розмірів) такого характеру зміни блиску полягає в їх неправильній формі і крайньому ступені  пористості та наявності кратерів і гір, через що на освітленій Сонцем стороні одні ділянки поверхні екранують інші від сонячних променів.

Що таке астероїд?

Астероїд – це тверде небесне тіло діаметром від 1 до 1000 км, що рухається по орбіті в Сонячній системі.

Перший астероїд поблизу Землі був відкритий тільки 13 серпня 1898 року. В цей день Густав Вітт на обсерваторії Уранія в Берліні виявив слабкий об’єкт , швидко переміщається серед зірок . Велика швидкість свідчила про його надзвичайну близькість до Землі , а слабкий блиск близького предмета – про виключно малі розміри . Це був Ерос , перший астероїд – малятко з поперечником менш 25 км .

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались чому астероїди мають неправильну форму.

Оцініть статтю
Додати коментар