Чому Франка називають «каменярем»?

Чому Івана Франка називають «каменярем», якщо не знаєте, то читайте нашу статтю, і тоді знайдете відповідь на своє запитання.

Чому Франка називають «каменярем»?

В творчому доробку українського письменника Івана Яковича Франка більше 6,5 тисяч художніх творів та наукових робіт. Франко протягом 45 років в середньому за пару днів міг написати один твір. Також в літературних колах (і не тільки) його називали «велетнем», «титаном думки та праці». Письменник був завзятим патріотом своєї держави, щиро вірив в національні незалежність.

Іван Франко автор багатьох відомих на весь світ літературних творів, але саме один витвір мистецтва дав письменнику найдорожче – звання «каменяра», цей твір – поезія «Каменярі» (написаний ним у 1878 році). В ньому письменник зобразив образ-символ невтомних працівників, серед яких був і сам Франко. В творі головні герої закуті залізними ланцюгами, саме в цих образах письменник показав символ старого суспільно-експлуатаційного ладу, який був на той час, коли жив сам Іван Якович.

Тепер Ви знаєте чому Франка називають «великим каменярем». Таке прізвисько він отримав через свій шедевральний твір, в якому він зачіпає тему приниження свого народу, але одночасно з тим все ще є надія на якесь світле життя «І щастя всіх прийде по наших аж кістках».

Нужденні каменярі, які розбивають камінь, та гранітні скелі перед ними і прокладаний шлях набули у його вірші переносного значення. Величезні скелі стали символом несправедливості, пригнічення, неволі. З ними ведуть боротьбу борці за свободу — каменярі. Добровільно взявши на себе тяжкий труд, «раби волі», прикуті залізними ланцями, вони ціною власного добробуту прокладають путь до нового життя. Сам Франко вважав себе одним з каменярів, невипадково, говорячи про них, він завжди каже «ми». У початку вірша мовиться про «голос згори». Поет не розкриває його природи. Це може бути як особиста совість, так і людська правда.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *