Чому мурах називають санітарами лісу?

Чому мурах називають «санітарами лісу», якщо Вас цікавить дане питання, то в даній статті Ви обов‘язково знайдете корисну інформацію для себе.

Чому мурахи санітари лісу?

Мурах називають «санітарами лісу», і це не випадково. Мурахи здатні захищати дерева від комах-шкідників, наприклад, для 1 га лісу вистачить 5 мурах, щоб вберегти дерева.

Мурахи – сильні комахи, адже вони здатні витримати вагу понад 500 мг, для людини це вага звичайної таблетки, але для мурахи це предмет, який перевищує в 100 раз власну масу тіла. 500 мг мурахи звикли носити, висячи вниз головою, це те ж саме, що попросити людину залізти на стелю та спробувати в положенні вниз головою утримати в зубах вантаж, маса якого близько 8 тон.

Чим корисні мурахи?

Мурахи корисні тим, що вони очищають ліс від хворих, гнилих та зруйнованих дерев. Вони постійно в пошуку деревних та трав‘янистих частинок, наприклад: гілочки, хвоя, трава, лісове сміття тощо. Всі ці матеріали вони несуть до себе в мурашник, так як в нього ці частинки розкладаються набагато швидше, аніж будь-де. Ліс – не є дачною ділянкою, його очистити практично неможливо, але мурахи намагаються наблизити показники чистоти лісу до ідеалу, саме тому, їх називають «санітарами лісу». Також мурахи поїдають личинок шкідливих комах — жуків, метеликів — вони беруть участь у регулюванні їх кількості та збереженні лісу. За один сезон один великий мурашник знищує від 100 тис до 1 млн комах.

Мураси сприяють підвищенню родючості грунту. Вони перемішують його, насичують киснем і розпушують на глибину 50-70 см, збагачуючи органічними речовинами.

Мурахи – дуже віддані комахи, вони ладні на все заради своєї сім‘ї, наприклад, якщо мураха уражена смертельною хворобою, то вона враз покидає гніздо та йде помирати на самоті, щоб не зашкодити іншим.

Сподіваємось, інформація цієї статті стала Вам в пригоді, та Ви дізналися чому мурах називають «санітарами лісу», та винесли щось цікаве для себе.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *