Чому на екваторі немає пір року?

Географія

Чому на екваторі немає пір року та чому на екваторі завжди тепло, якщо Ви шукаєте інформацію на ці запитання, то Ви неодмінно знайдете відповідь на ці запитання.

Що таке екватор?

Екватор – це уявне коло, що проведене на поверхні Землі на рівній відстані від обох географічних полюсів. Географічним екватор називають лінію перетину земної кулі з площиною, яка проходить через центр нашої планети, перпендикулярно до осі її обертання. Всі точки екватора мають географічну широту 0°. Екватор розділяє планету на північну та південні півкулі. Довжина екватора Землі сягає 40 075 696 м.

Чому на екваторі немає пір року?

На екваторі немає пір року тому, що протягом календарного року сонячне проміння падає прямовисно на землю, тим самим, прогріваючи добре поверхню, за рахунок того, що поверхня Землі прогріта достатньо добре – нагрівається і повітря. Тепле та гаряче повітря – признак тепла, тобто на екваторі завжди спекотно, а це означає, що там весь рік – літо.

В обід на екваторі Сонце світить прямо над головами, але в міру того, як воно переміщається до Північного, або Південного полюсів, його промені падають косо, тому на цих полюсах значно холодніше, аніж на екваторі.

Сподіваємось, що дана стаття змогла надати вам відповідь на Ваші запитання, та маємо надію, що дізналися щось нове для себе та прочитали корисну та цікаву інформацію.

Оцініть статтю
Додати коментар