Чому орхідеї не цвітуть?

Частина людей стикається з дуже серйозною проблемою — орхідея не цвіте, хоча листя ростуть, і зовнішніх ознак хвороб не спостерігається. Тому треба зрозуміти, чому не цвітуть орхідеї в домашніх умовах.

Чому орхідеї не цвітуть?

Найбільш поширені причини

  1. Температура повітря

Варто пам’ятати, що орхідеї є примхливимих  — вони цвітуть виключно при створенні ідеальних умов їх росту. Перш за все, це стосується температури, яка підтримується у вас вдома — її величина повинна складати від 21 до 26 градусів, інакше листя будуть продовжувати рости, а цвітоніс не зможе сформуватися. Якщо підтримувати подібний мікроклімат в домашніх умовах не представляється можливим, вам залишається тільки робити спеціальну міні-теплицю для розміщення орхідеї. Уважно стежте за рівнем температури влітку — рослини виду Фаленопсис або Дендробіум краще перемістити в кімнату, яка освітлюється сонячними променями рано вранці, або ж внести на відкритий балкон за умови відсутності різких поривів вітру.

2. Полив

Крім того, відповіддю на питання, чому у рослини відсутні квіти, може бути невідповідність обраного режиму поливу. Якщо в квартирі досить добре працює опалення і правильно організована ізоляція стін, то повітря всередині будинку може бути надмірно сухим, що призведе до швидкої втрати вологи орхідеєю. В такому випадку Фаленопсис і Дендробіум поливають не рідше двох разів на тиждень, а більш вологолюбні різновиди можна зрошувати через день і застосовувати для них обприскування, якщо це не суперечить їх природі.

У домашніх умовах необхідно також правильно виконувати сам процес поливу. Робити це слід за допомогою спеціальної чаші, в яку встановлюється на 40-80 хвилин перфорований горщик для орхідеї. Рослина цвіте тільки в тому випадку, якщо досягається ідеальний баланс вмісту води в його коренях — про це свідчить їх ніжно-зеленуватий відтінок.

3. Освітлення

Якщо ви вирішили придбати Фаленопсис, варто пам’ятати, що його листя ні в якому разі не повинні піддаватися впливу прямих променів сонця. Вдома така орхідея зазвичай встановлюється на підвіконня, яке освітлюється променями сонця тільки до 9-10 ранку, а якщо такої можливості немає, то застосовується спеціальний світловий фільтр. Однак недолік світла для орхідеї також згубний — в холодну пору року в домашніх умовах рослини найкраще цвітуть при впливі на них променів спеціальної лампи.

4. Удобрення

Чому ж деякі квіти не бажають показувати свою красу навіть при дотриманні всіх описаних вище умов? Причина цього може ховатися в недостатньому удобренні сполуками калію і фосфору, на що вам вкажуть жовтуваті і бурі плями, якими покриваються листя. Фаленопсис досить добре переносить внесення в грунт добрив, а ось з більш екзотичними різновидами варто бути обережнішими. Робити це слід при кожному поливі протягом 2-4 тижнів до тих пір, поки не почнеться впевнене зростання квітконоса орхідеї.

Запам’ятайте, що Фаленопсис і багато інших різновидів екзотичних квітів погано переносять пересадку, тому займатися виконанням подібної процедури вдома стоїть тільки в крайніх випадках.

Добиваємося появи квітів за місяць

Якщо ви вже з’ясували, чому не розпускаються квіти вашої орхідеї, можна домогтися їх появи всього за один місяць. Для цього вам знадобиться дотримуватися таких базові правила:

  • повністю виключити в будинку протяги, і виносити з кімнати орхідею при необхідності провітрювання;
  • якщо за вікном зима — придбати спеціальну «фітолампи», забезпечену світловим фільтром для вирощування рослин вашого виду;
  • використовувати для поливу виключно очищену або відстояну воду, що не містить надлишкової кількості мінеральних речовин.

Правильна обрізка і комфортне середовище орхідеї

Крім того, якщо ви є власником орхідеї Фаленопсис, у якій ще залишився цвітоніс без слідів висихання і гниття, його необхідно обрізати над третьою нижньою брунькою. Якщо цвітоніс має хоча б кілька набряклих бруньок, обріжте його на рівні приблизно 0,5-1 см нижче верхньої бруньки, щоб полегшити зростання даної частини орхідеї і зменшити витрати її сил на повне відновлення.

Перш за все, запам’ятайте, що орхідея цвіте виключно в тому випадку, коли їй забезпечений повний спокій. Постарайтеся поменше пересувати рослина і навіть не штовхати горщик. В іншому випадку не уникнути зсуву коренів, в яких утворюються мікроскопічні тріщинки — їх затягування вимагає відволікання сил орхідеї від цвітіння.

Крім того, не вмикайте в кімнаті з квіткою вентилятор і кондиціонер — швидко рухомі повітряні потоки здатні надати аналогічний шкідливий вплив.

Якщо вам необхідно винести з приміщення рослину при провітрюванні, робити це слід максимально акуратно, намагаючись притримувати рукою цвітоніс і листя, не допускаючи їх істотних коливань.

У природних умовах Фаленопсис, як і інші орхідеї, піддається впливу істотного перепаду температури навколишнього повітря протягом доби. Вдома необхідно імітувати це — для цього вночі акуратно виносьте квітку на балкон чи лоджію, які мають досить хороше утеплення. Рослина добре цвіте, якщо вночі температура підтримується на рівні 17-18 градусів, а вдень — 22-24 градусів.

Догляд та підживлення орхідеї

Іноді відповіддю на питання, чому присутній цвітоніс, проте він тривалий час залишається порожнім, є надто хороший догляд. Як би це не дивно звучало, але орхідеї в домашніх умовах необхідний маленький стрес для того, щоб запустити приховані в ній біологічні механізми. Як приклад можна привести один тиждень пропущеного поливу за умови відсутності проблем з пересиханням коренів. Можна вночі винести квітку на балкон, температура на якому становить 14-16 градусів. Незважаючи на всю теплолюбність, якою володіє Фаленопсис, подібні умови не будуть для неї згубними, якщо до цього їй забезпечувався чудовий догляд.

Крім того, не слід забувати про правильний баланс мінеральних речовин і хімічних елементів в підгодівлі. Зокрема, орхідея цвіте, тільки коли в грунті є достатня кількість калію і фосфору. А ось азот виявляється для неї шкідливим — при великому вмісті його сполук в коренях утворення суцвіть сильно сповільнюється. Постарайтеся не використовувати азотисті добрива, а при необхідності змініть грунт — ось тільки робити це вдома не рекомендується в силу надзвичайної крихкості коріння. Найкраще звернутися до кваліфікованого фахівця, який займається доглядом за домашніми рослинами — в тому числі і є співробітником квіткового магазину.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Квіти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *