Чому покритонасінні мають таку назву?

Чому покритонасінні отримали таку назву, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Що таке покритонасінні рослини?

Покритонасінні рослини — це самий великий, наймолодший і різноманітний щодо видів відділ вищих рослин, які формують квітки. За кількістю видів вони перевершують усі інші разом узяті групи рослин.

Покритонасінні рослини з’явилися на нашій планеті в кінці юрського — початку крейдяного періодів, швидко потіснивши інших представників флори.

Нині покритонасінні за різноманіттям видів і численністю панують у рослинному світі(близько250тис.).Вони поширені всюди: на всіх континентах, у всіх кліматичних зонах і місцезростаннях. Ці рослини пристосовані до життя в найрізноманітніших умовах — від тропіків до тундри, від низовин до високих гір, від пустель до боліт.   Покритонасінним притаманні всі життєві форми рослин — серед них зустрічаються трави, ліани, чагарники і дерева.

Чому покритонасінні отримали таку назву?

Покритонасінні отримали свою назву завдяки своїй особливості — їх насіння захищене спеціальним (і дуже часто їстівним) покровом, в якому знаходиться від одного до кількох десятків насіння.

До речі, їх ще називають і квітковими, адже вони мають дуже складний орган — квітку.

Квіткові рослини формують свої насінні зачатки в порожнині зав’язі, яка утворена зрощенням колись відкритого плодолистка. Стінки зав’язі після заплідненнярозростаються і видозмінюються, даючи структуру під назвою плід. У решті груп насінних рослин насіннєвий зачаток не прихований від запилення, а насіння не поміщене в дійсний плід, але іноді насіння можуть покривати м’ясисті структури, наприклад, у представників роду тис.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чому покритонасінні отримали таку назву.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *