Чому професію геолога вважають романтичною?

Чому професію геолога вважають романтичною?

Професію геологів вважають насиченою пригодами й романтичною. Воно й зрозуміло: мандри по білому світу, дослідження корисних копалин, багаття й пісні під гітару…

Однак тільки на перший погляд здається, що нічого складного в професії немає. За зовнішньою романтикою стоїть важка праця. Глухі місця, повна відсутність побутових, звичних нам зручностей — найчастіше це залишається в тіні їх роботи.  І лише фахівці зрозуміють, які небезпеки деколи підстерігають геологів, які працюють у важких умовах, розвідуючи родовища природних багатств в різних точках земної кулі, на рівнинах і в горах.

Історія професії: Професія геолога пройшла досить довгий шлях свого розвитку, перш ніж постати перед нами у своїй остаточній формі. Лише в останні кілька століть в обов’язки геологів стало входити обов’язкове вміння складати і підтримувати геологічну базу даних, обробляти отримані результати і оформляти їх картографічним способом. …

Соціальна значущість професії в суспільстві: Рівень соціальної значущості професії геолога визначається середніми показниками її затребуваності на ринку праці. На сьогоднішній момент основні замовлення надходять від приватних організацій, хоча державні установи все ж не залишаються в тіні приватних підприємців.

Масовість і унікальність професії: Професія геолога в своєму роді унікальна. Для її успішної практики необхідно, по-перше, відмінна профільна освіта, глибокі знання в сфері складання і тлумачення картографічних креслень, вміле користування специфічними вимірювальними та аналітичними приладами. Робота носить нерівномірний характер і відрізняється можливістю частих тривалих відряджень і повторних виїздів на досліджуваний об’єкт. Геолог повинен також мати міцне здоров’я, хорошу фізичну підготовку, витривалість, спостережливість, вміння працювати в обмеженому колективі, бути терплячим і цілеспрямованим.

Ризики професії: У цілому професія геолога не володіє явно вираженими мінусами. Нормативність навантаження зазвичай планується до виїзду експедиційної групи на об’єкт, проте в разі потреби ненормований робочий день може негативно позначитися на працездатності колективу. Кар’єрний ріст можливий при наявності відмінних знань, диплома про вищу освіту і нестандартному або інноваційному підході до вирішення поставлених завдань.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *