Чому Сонячну систему називають космічною домівкою?

Природознавство

Чому Сонячну систему називають нашою космічною домівкою?

У безмежному небесному просторі Сонячна система є «домівкою» для Землі — нашої рідної планети.

Сонячну систему утворюють зоря Сонце й планети з іншими космічними тілами, які обертаються навколо нього.

Планети з неймовірною швидкістю обертаються навколо свого центра — зорі Сонця. Так, швидкість руху Землі становить 108 тисяч кілометрів за годину, тобто в тисячу разів швидше за звичайний автомобіль.

Зоря Сонце — центральне тіло Сонячної системи.

Сонце — це гігантська розпечена куля. Воно таке величезне, що на його тлі всі інші тіла Сонячної системи виглядають лише неве- личкими точками.
Температура Сонця коливається від близько 6 тисяч градусів на його поверхнійдо 15 мільйонів градусів— у центрі.

Ніщо не рухається швидше за світло. А світло від Сонця дістається до Землі за 8 хвилин, хоча нас розділя- ють аж 150 мільйонів кілометрів. Проте Сонце — найближча до нас зоря. Усі інші зорі розташовані в тисячі тисяч разів далі. Тому вони виглядають такими малень- кими. До речі, Сонце — це не найбільша зоря із відомих нам у космосі.

Саме завдяки Сонцю існує життя на нашій планеті. Без його енергії, тобто без сонячного світла й тепла, не могли б жити ні рослини, ні тварини, ні людина. Якби наша планета була розташована ближче до Сонця, то на ній була б неймовірна спека, що спопелила б усе живе. А якби — дещо далі, то Земля зледеніла б і вкрилася по- стійним шаром криги.

Оцініть статтю
Додати коментар