Чому соняшник називають живим компасом?

соняшник Природознавство

Чи знаєте Ви чому соняшник і пижмо називають живим компасом. Відповідь на це запитання знайдете в цій статті.

Чому соняшник називають живим компасом?

Під час походів постійно є необхідність орієнтуватися в незнайомих місцях. Туристи завжди мають з собою компаси, карти, описи маршруту тощо, але іноді обставини мандрівки можуть змінюватися. Людина може заблукати будь-де, і, вразі, якщо в неї не буде орієнтувальних пристроїв, то вона спокійно зможе скористатися так званими «природніми компасами».

Саме соняшник називають «живим компасом», оскільки це теплолюбива рослина, і розміщення його частин можуть чітко вказувати правильний напрямок в певний період часу. Наприклад, його капелюшки (в період цвітіння) постійно повернені в напрямку до сонця. О 06:00-07:00 капелюшки рослини завжди дивляться на схід. Опівдні тримає напрямок тільки на південь. Ввечері з 18-21 на захід. Даний розпорядок має циклічну форму, оскільки повторюється з дня в день, й під час будь-яких погодних умов.

Пижмо називаються також «живим компасом»: листки даної рослини розміщуються з півночі на південь. Пижмо росте чи не в кожному куточку України на берегах річок, поміж чагарників, узліссях тощо.

Отже, все вище згадане свідчить про те, що в неживій природі є багато орієнтувальних пристроїв, компасів, мап і т.д., але в живій природі ще більше, так званих «живих компасів», які орієнтують не гірше за механічні.

Оцініть статтю
Додати коментар