Чому Вінницю назвали Вінниця?

Історія зеленого міста Вінниця просто зачаровує. А Ви задумувались колись над тим, чому це місто має саме таку назву? З цієї статті Ви дізнаєтесь чому Вінниця була названа саме так.

Чому Вінницю назвали Вінниця

Перша легенда говорить про те, що назва міста Вінниця пішло від слова «Винниця». Так в давнину називалися винокурні, яких на території міста, за словами істориків, було багато.

Інші вчені схиляються до думки, Вінниця це похідне від слова «Въно», тобто нерухомої власності, яку отримували в якості посагу на весілля у подарунок чи спадок.

Не менш цікавою є легенда, яка пов’язує річку Вінничку з містом Вінниця. Записала її ще у 1959 році подільська фольклористка Є. В. Горб. Вона говорить що  на риболовів. берег річки Буг прийшов чоловік. Побудувавши собі хату він став жити з жінкою і було у них дві доньки. Одну він ласкаво називав Вишенькою, а меншу – Вінничкою. Виросли доньки красивими дівчатами і чоловік віддав їх заміж за працьовитих риболовів. Старша донька оселилась на правому березi Бугу, ам енша Вiнничка – на лівому. Вони займалися рубанням лiсу, випалюванням пнiв, оранкою та сіянкою. Одного разу найшов сильний вiтер. Птички раптом перестали спiвати, а сонце заховалося за чорну хмару. Виявилося, що то не вiтер був, не буря, а страшнi вороженьки над Бугом чорну кіпоть підняли. Оточили вони будинки сестер, хотіли продати красунь на ринку, а їх чоловіків взяти в полон. Виходу у них не було. Дівчата вирішили, що смерть краще, анiж неволя. Вiнничка першою запалила хату. Сестра побачила вогонь i також розвела вогнище в оточенiй хатi .На їх пам’ять  назвали річки. Біля річки Вінничка побудували люди фортецю та місто, яке назвали Вінницею.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *