Чому загинув Гагарін?

Чому загинув Гагарін? Як помер Юрій Гагарін насправді, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Чому помер Юрій Гагарін?

Смерть першого в світі космонавта Юрія Гагаріна довгий час перебувала під грифом секретності. Тому виникло безліч домислів і версій щодо його загибелі. Але навіть коли гриф секретності було знято, ситуація не прояснилася. Кожен, хто мав будь — яке відношення до подій висловлював свою точку зору, вважаючи її єдино вірною.

Ми пропонуємо розглянути найпоширеніші версії смерті Юрія Гагаріна.

1. Згідно з офіційною версією Юрій Гагарін трагічно загинув 27 березня 1968 року в ході навчального польоту зі своїм інструктором Володимиром Серьогіним. Нібито їх літак МіГ-15УТИ зіткнувся з кулею-зондом, що призвело до переведення машини в закритичний режим польоту і в подальшому до падіння. Але під час дослідження місця падіння ніяких нових зондів не було знайдено, тому комісія замінила слово «зіткнення» на «ухилення» від зонда. Навіщо це було зроблено? Невже владі було нецікаво, чому загинув перший космонавт? Або все ж вони щось приховували? Чому ніхто не катапультувався з літака? Питань занадто багато, а відповідей до сих пір немає.

2. Згідно з другою версією, яку висунув Леонов, теж льотчик, літак Гагаріна пішов в штопор після необережного маневру, який здійснював інший літак, що теж здійснював навчальні польоти в такий же час.

3. Арсеній Миронов, член льотної підкомісії по справі загибелі Гагаріна і Серьогіна теж висунув свою версію. Він вказує на те, що було зроблено багато помилок в підготовці та запуску навчального польоту. По — перше, інструктор Серьогін запізнився на цілих півгодини, що неприпустимо. Ця затримка збила весь курс польотів літаків, і в повітря піднялося дві машини практично в один час (розрив в 4 хвилини замість потрібних 30 хвилин), а це збільшувало «шанси» їх зіткнення на віражах. Друге — Миронов вказує на те, що погода була поганою: занадто хмарно, похмуро і очікувався підхід холодного фронту. Він дотримується думки, що через високу хмарність, здійснюючи маневри, щоб розійтися з іншим навчальним літаком, машина Гагаріна була занадто низько до землі. І вийшовши із зони хмарності, йому не вистачило буквально 200 метрів, щоб підняти його вгору. Літак зіткнувся з землею, утворивши велику вирву і привівши до смерті двох льотчиків, які не встигли катапультуватися, думаючи, що зможуть підняти машину вгору.

4. Є й більш неймовірні версії. Згідно з однією, через поломки в системі вентиляції літака, льотчики на деякий час втратили свідомість і контроль над машиною. Інші говорили, що Гагаріна усунуло КДБ, а треті, що він зовсім не загинув, а ініціював свою смерть, спокійно доживши роки в Оренбурзькій області під чужим ім’ям. Деякі навіть висували версію, що космонавта перед польотом заарештували і помістили в психіатричну клініку на примусове лікування, від якого він і помер.

Щоб не трапилося насправді з першим космонавтом, ми, на жаль, вже цього не дізнаємося.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *