Чому життя грибів неможливе без рослин?

Чому життя грибів неможливе без рослин Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Чому життя грибів неможливе без рослин?

Гриби належать до Царства живої природи, що включає в себе організми еукаріотичного типу, які вдало поєднують в собі окремі ознаки тварин і рослин.

Життя на планеті важко уявити без кисню, який випромінюють рослини. Так само і існування грибів неможливе без них. Але у них особливі відношення, сучасною мовою їх можна охарактеризувати як «ринкові механізми обміну і співпраці». Співпрацюючи на взаємовигідних умовах, вони при перших спробах партнера до шахрайства тут же припиняють співпрацювати. Так чому ж гриби не можуть існувати без рослин?

Справа в тому, що гриби з рослинами вступають в особливі симбіозні відносини. Мається на увазі двосторонній обмін поживними і корисними речовинами, мікроелементами. Гриби своєю потужною грибницею покривають велику площу і часто їх нитки з’єднані з нитками коренів рослин. За допомогою грибниці коріння рослин отримують воду і потрібні хімічні речовини, а гриби ті елементи, які виробляти самостійно вони не в силі (наприклад, вуглець, цукор).

Як бачите система відносин грибів і рослин досить міцно налагоджена і такий взаємозв’язок не дозволяє цим живим організмам управляти процесом обміну речовин одноосібно.

Без співіснування з грибами був би неможливим ріст і розвиток багатьох видів рослин. Гриби слугують їжею для багатьох видів тварин (пригадайте ягель, або оленячий мох, яким живляться північні олені).Через це життя грибів є неможливим без рослин і навпаки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *