Чому жовтіє орхідея?

Поради

Чому жовтіє орхідея?

Взагалі, саме по собі пожовтіння листя не є приводом бити тривогу. Листя регулярно відмирають і обпадають, це цілком природний процес. Підстави для занепокоєння повинні з’явитися тільки в тому випадку, якщо листя жовтіє занадто часто, навіть молоде, і якщо пожовтіння охоплює значну частину рослини. А також якщо є якісь побічні прояви – загнивають коріння, обпадають бутони і т.д.

Щоб точно знати, чи все в порядку з вашої орхідеєю, фахівці рекомендують запам’ятати, скільки часу живуть листя у вашого сорту орхідей. Наприклад, якщо це фаленопсис, то зміна листя відбувається мінімум один раз на рік. Спочатку листя жовтіє, потім сохнуть, втрачають форму і відвалюються. Тобто якщо ваш фаленопсис став скидати свої нижні листи, знайте – все в порядку, він всього лише позбавляється від відмерлих клітин.

Якщо ж ми говоримо про дендробиум, варто пам’ятати, що для нього нормою буде зміна листя два рази в рік, найчастіше відразу після того, як він відцвітає, але іноді і протягом періоду спокою.

Причини пожовтіння орхідеї

Відбуватися це може по ряду причин:

  • по-перше, можливо, ви переборщили з кількістю підгодівлі і добрив;
  • по-друге, цілком ймовірно, що рослина відчуває нестачу або надлишок сонячного світла;
  • по-третє, причиною легко стає зараження орхідеї паразитами;
  • також є і інші причини – пошкоджені коріння, надлишок вологи в грунті, сухість навколишнього повітря.

Що робити якщо лися орхідеї жовтіє?

Якщо у орхідеї жовтіють листя, кращим лікувальним заходом в такому випадку буде нормалізація режиму життя квітки і зміна догляду за нею в залежності від причин пожовтіння.

Якщо ви виявили, що ваші орхідеї мають пожовкле стебло і листя, які в’януть і обпадають, якщо на тілі рослини з’явилися грубі шорсткості і темні плями, а початок листя придбали рудий відтінок, це може говорити про те, що воно постраждало від сонячного світла. В цьому випадку необхідно на деякий час помістити квітку в півтінь. Робити штучне затемнення не потрібно, достатньо просто переставити квітку в найменш освітлену зону житлового приміщення. Особливо згубно яскраве світло може вплинути на тонкі і ніжні листи (до речі, фаленопсис якраз відноситься до орхідей з особливо чутливою листям). Якщо листя придбали нормальний відтінок і більше не сохнуть, значить, орхідея врятована.

Якщо ви (або недобросовісні продавці в квітковому магазині) переборщили з добривами, ваш дендробиум може раптово почати чахнути через пару років. В цьому випадку слід тимчасово припинити робити підгодівлю і обов’язково помістити рослину в теплоту. Перші добрива необхідно починати давати через пару тижнів, скоротивши їх дозу приблизно вдвічі.

Якщо ж є підозра, що орхідеї отримали занадто велику кількість азотистих речовин, потрібно промити горщик під струменем проточної води. Зазвичай надлишок азотистих добрив проявляється надмірною кількістю листя і пишним цвітінням ще юної рослини. Через це орхідея може і перестати цвісти взагалі. Також азотисті добрива агресивно діють і на корені.

Що ж стосується поливу, потрібно ретельно контролювати вологу, незважаючи на те, що орхідеї люблять вологий грунт. А ще ні в якому разі не допускати рясного поливу після тривалої перерви. Звичайно, бажано, щоб вода, яка використовується для поливу, була фільтрована. Про надлишок рідини можуть сказати жовтіючі бутони. Оскільки саме до них надходить вся основна кількість вологи, спочатку вони набухають, потім від надлишку речовин починають жовтіти, потім сохнуть, і врешті-решт просто в’януть і обпадають. Не щадить волога і коріння рослини.

У разі, якщо дендробиум або каланта мають не тільки жовте листя, але ще і діряві, або покриті будь-яким нальотом і павутинкою, швидше за все причиною того, що вони сохнуть, є паразити. Позбутися від них допоможуть спеціальні засоби. В ідеалі – пересадка в горщик з іншим грунтом.

Якщо перераховані вище засоби не допомагають, це може вказувати на те, що у орхідеї пошкоджені коріння. Коріння можуть бути вражені грибком, паразитами, підгнивати або погано пропускати поживні речовини через порушення цілісності та механічних пошкоджень. Методи відновлення функції коренів будуть різними в залежності від першопричини, але їх об’єднують дві дії – дезінфекція та видалення відмерлих частин кореня.

Оцініть статтю
Додати коментар