Далекозорість лікування

Хвороби

Як лікувати далекозорість цікавить тих, хто зіткнувся з цією проблемою. Також потрібно знати міри профілактики далекозорості.

Далекозорість лікування

Далекозорість може бути виправлена ​​за допомогою як окулярів, так і контактних лінз, щоб змінити напрям променів світла в оці. Хворі часто змушені носити окуляри або контактні лінзи або весь час, або тільки для роботи ( читаючи, працюючи на комп’ютері, або виконуючи іншу близьку роботу).

Рефракційна хірургія, наприклад LASIK, також може виправити далекозорість. Вона може зменшити або зовсім усунути потребу в окулярах або контактних лінзах при далекозорості.

Лікування далекозорості має проходити під контролем лікаря-офтальмолога, має такі методи корекції:

  • фізіотерапія – включає в себе збалансовану дієту з необхідною кількістю поживних речовин, гімнастику для очей, за допомогою якої відбувається тренування очних м’язів. Можливе застосування лазерної стимуляції, при якій використовуються апарати, що випромінюють інфрачервоні промені для опромінення очей. За допомогою методу поліпшується мікроциркуляція крові в області сітківки, знімаються набряклості і запалення, поліпшується гострота зору. Також у фізіотерапії застосовують ВККЗ – відеокомпьютерного корекцію зору для того, щоб виправити дефекти оптичної системи ока за допомогою відеокомп’ютерних приладів для розвитку природних властивостей мозку регенерації перекручених зображень на сітківці ;
  • медикаментозна терапія – задіяння у лікуванні дефекту препаратів, що впливають на очну акомодацію, а також тих препаратів, які зміцнюють склеру або у функції яких входить поліпшення мікроциркуляції крові в сітківці;
  • хірургічні методи здійснюються за допомогою носіння окулярів, або ж корекції із задіянням м’яких контактних лінз;
  • хірургічна терапія має на увазі використання гексагональної кератома – операції, при якій здійснюється техніка глибоких з’єднувальних надрізів, щоб скорегувати гіперметропії слабкого ступеня. Крім цього можливе використання глибинної термокоагуляції (процедури, суттю якої є нанесення спеціальним апаратом точкових опіків по всій периферії рогівки) і гіперметропічної аутокератопластики (операції, при якій імплантують аутобіолінзу під верхній шар в області рогівки) ;
  • фоторефрактивна ексимерлазерна кератектомія (використовують у разі далекозорості середнього і сильного ступеня) – операцію, при якій відбувається формування нового профілю рогівки виборчим виправленням її верхніх шарів;
  • лазерного спеціалізованого кератомилеза – комбінованої операції, в ході якої застосовують мікрокератом і ФРК.

Лікування далекозорості у дітей

Слід зазначити, що далекозорість у дітей небажано лікувати за допомогою методів хірургічного втручання. Лікування дитячої гіперметропії повинне починатися відразу, як тільки даний дефект був виявлений, так як це допоможе попередити розвиток ускладнення і прискорення реабілітації дитини.

Так, далекозорість у дітей в дошкільному віці коригується за допомогою позитивних лінз, а дітям, чий вік більше 7 -ми років, необхідні окуляри для робіт на близьких відстанях, але при високому або навіть середньому ступені далекозорості потрібно постійне застосування окулярів або контактних лінз.

Адже далекозоре астигматизм призводить до фокусування світлового променя не в одній точці в оптичній системі, а в стані розсіювання, внаслідок чого на сітківці відбувається відображення кілька даних точок. Це може призвести до неможливості бачити чіткі обриси предметів. Далекозорість у дітей може не тільки знижувати зір, а й сприяти для розвитку косоокості. Так далекозорість надає серйозний вплив на всю зорову систему очей дитини і потребує негайного лікування для запобігання ускладнень.

Оцініть статтю
Додати коментар