Де і коли з’явився фашизм?

Де і коли виник фашизм, одна з головних ідеологій періоду другої Світової війни, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

 Де зародився фашизм?

Слово фашизм сьогодні у багатьох асоціюється з Німеччиною Другої світової війни і Гітлером. Однак дана ідеологія і рух фашизм зародився в Італії. Сам термін «фашизм» має італійське коріння. Він утворений від італійського «fascio», що позначає союз.

Беніто Муссоліні є основоположником фашизму. Свого часу він очолював Національну фашистську партію і займав посаду прем’єр-міністра Італії в період з 1922 по 1943 роки.

Саме тому Італія це та країна, де фашизм і його режим встановилися найраніше. Цьому сприяли деякі моменти. Справа в тому, що після закінчення Першої Світової війни Італію охопила хвиля глибоких суспільних потрясінь, які завершилися лише в 1922 році, з моменту приходу до влади фашизму з тоталітарною формою правління. Італія стала першою країною, де почали створюватися спеціалізовані загони для активної боротьби з комуністами і злочинністю. Бійця з подібного загону називали фашистом, а сам рух — фашизмом.

Італійський фашизм був міцно пов’язаний з ідеєю війни і захоплення влади з її утриманням в сильних руках правителя. Беніто Муссоліні розумів, що він не зможе самостійно створити грізну і сильну імперію без союзу з Німеччиною, яка швидко відновлювалася після Першої Світової. Тому він пішов з нею на зближення, результатом якого став військово-політичний союз двох держав — Італії та Німеччини.

В області ідеології фашизм в Італії виявив особливу активність. У свідомість мас населення стрімко впроваджувалася власна система цінностей — це культ сили, війни і безрозсудної покори. Навіть духовне життя країни піддавалася тотальному контролю влади. В цілому діяльність фашистського режиму являла собою служіння сильній ідеї нації і національній величі. З цією метою було розроблено корпоративну доктрину. Де стверджувалося, що нація як політичне і моральне, реалізує себе тільки в фашистській державі, яка в свою чергу забезпечить співпрацю різних класів «виробників» (тобто робітників і капіталістів) «в ім’я загальних національних інтересів».

Італійську націю проголосили прямою спадкоємицею Стародавнього Риму, його імперських традицій і військової могутності. У 30-х роках італійців оголосили арійською расою, і почалася активна пропаганда расизму. Навіть були видані в 1938 році так звані расові закони, які закрили людям інших національностей доступ до наукових установ.

Також фашизм мав на увазі собою ідею корпоративної держави з гармонічними інтересами всіх верств населення. Сам Беніто Муссоліні в своїй книзі під назвою «La Dottrina del Fascismo» використовує слово «фашизм» ще в такому значенні, як «система державного управління», і в значенні «ідеологія».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, де з’явився фашизм.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *