Де видобувають буре вугілля в Україні?

Що таке буре вугілля і де видобувають буре вугілля в Україні? Відповіді на ці запитання розміщені в даній статті.

Що таке буре вугілля?

Буре вугілля – це вугілля, що має низький ступінь вуглефікації, який зберігає анатомічну структуру рослинної речовини, з якої власне і  утворюється.

Яка промисловість займається видобутком бурого вугілля? Вугільна промисловість — базова галузь економіки України, що здійснює розвідування й видобування кам’яного та бурого вугілля.

Де видобувають буре вугілля в Україні? 

Основні поклади бурого вугілля зосереджені в Дніпровському буровугільному басейні. Цей басейн об’єднує буровугільні родовища Житомирської, Вінницької, Київської, Кіровоградської, Черкаської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Проте видобуток бурого вугілля ведеться в основному в Кіровоградській та Черкаській областях. Вугілля добуваються з глибини від 10 до 170 метрів. Найбільша кількість родовищ знаходиться в Кіровоградській області – 29 шт., в Дніпропетровській – 19 шт., в Черкаській – 5 шт.

Україна посідає 1-ше місце в Європі, та 8-ме місце у світі за геологічними запасами викопного вугілля. Запаси бурого вугілля в Україні становлять 34 мільярдів тонн. У структурі балансових запасів представлені всі марки — від вугілля бурого до високометаморфізованих антрацитів. Питома вага марок вугілля становить:

* буре — 6,6%;

* довгополуменеве — 22,4%;

* газове — 36,1%;

* газово-жирне — 4,1%;

* жирне — 4,7%;

* коксівне — 3,1%;

* опіснене спікливе — 3,3%;

* пісне — 8,4%;

* антрацити — 11,3%.

Отже, сподіваємось, інформація була для Вас корисною, і Ви знайшли відповіді на всі свої запитання.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *