Де видобувають газ в Україні

Де видобувають газ в Україні? Прочитавши дану статтю, Ви знайдете відповідь на своє запитання.

Розвиток газовидобування було пов’язане з відкриттям та вивченням родовищ природного газу в Прикарпатському нафтогазовому районі. В 40-х роках минулого століття в цьому районі було видобуто близько 500 мільйонів м3 газу. Після закінчення Великої Вітчизняної Війни Прикарпатський район став одним з головних джерел видобутку газу в Україні.

Де в Україні видобувають природній газ?

Центри газовидобування: Дашава, Більче-Волиця, Рудки, Угорське, Битків, Опара, Косів тощо. З даного району було прокладено перший магістральний газопровід Дашава-Київ, також було збудовано безліч газопроводів міжобласного та місцевого значень.

На сьогодні найголовнішим та найважливішим районом газовидобування є Дніпровсько-Донецький район, в якому видобувається близько 80-ти % газу загальної кількості в країні.

Родовища природного газу в Україні

Найбільші газові родовища України: Харківська область (Шебелинське, Хрестищенське, Єфремівське), Сумська область (Рибальське, Качанівське), Полтавська область (Солохо-Диканське); також є безліч родовищ в Дніпропетровській та Чернігівській областях.

Найбільше газове родовище — Шебелинське, від нього проведено магістральні газопроводи до багатьох великих міст країни, таких як: Київ, Харків, Дніпропетровськ, Полтава, Одеса тощо.

Газотранспортна система України включає 35,9 тис. км газопроводів, нараховує 122 компресорні цехи і 1380 газорозподільних станцій.

У межах держави діє 13 підземних газосховищ, які можуть вмістити 30 млрд м3 газу.

Річна пропускна спроможність газотранспортної системи становить 290 млрд м3 на вході і 170 на виході. Через територію України на світові ринки надходить 90 % обсягів російського експорту газу.

Отже, маємо надію, що Ви знайшли відповідь на своє запитання, і тепре точно знаєте де видобувають газ в Україні.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *