Де видобувають торф в Україні?

Географія

Що таке торф і де його видобувають в Україні? Відповіді на ці запитання будуть в наступній статті.

Де видобувають торф в Україні?

Торф’яна промисловість — галузь паливної промисловості, підприємства якої освоюють торфові родовища, видобувають і перероблюють торф.

Кожного дня в Україні видобувають близько 20 мільйонів тонн торфу. Основні заводи по добутку торфу розташовані в Чернігівській, Житомирській, Львівській, Сумській та Рівненській областях.

Видобуток торфу в Україні відбувається на півночі, де знаходиться найбільше боліт. Торф’яна промисловість займає не дуже велику частину паливного балансу країни. Дана торгівля почала свій розвиток на початку минулого століття. Видобуток торфу протягом 30-ти років (1940-1970 рр.) коливався від 3000 до 4000 тисяч тон на рік.

Історія видобування торфу в Україні:

* 1950-ті роки: будування заводів брикетування торфу на Житомирщині (Бучмагський завод) та Сумщині (Мнівський та Шосткинський заводи).

* 1958 р. виробництво торф’яних брикетів було 75000 тонн на рік.

* 1960-ті роки: будування брикетних заводів на Житомирщині (Озерянський завод), Чернігівщині (Замглайський завод) та Львівщині (Стоянівський завод).

* 1970-ті роки виробництво торфбрикетів збільшилось до 800000 тонн на рік.

На сьогодні основна частина торфу, який видобувається в Україні, використовується для покращення якості та родючості ґрунтів, або ж входить до складу складніших торфопохідних матеріалів, таких як: торфокомпости, торфобрикети, торфосубстрати, торфокрихти тощо.

Що таке торф?

Торф – так називають породу рослинного походження, що утворена була протягом тисячоліть з недорозкладених рослинних залишків (трав, мохів та деревини), які внаслідок високої вологості та поганого доступу повітря мінералізувалися лише частково.

Отже, сподіваємось, що дана стаття була для Вас цікавою та корисною. Також Ви можете дізнатися де використовують торф.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Олег

    Дуже цікава стаття про добування торфу в Україні та його використання. Важливо пам’ятати про екологічні наслідки цього процесу та про необхідність його відновлення для збереження нашого природного багатства

    Відповіcти