Де виник буддизм?

Де виник буддизм і хто є основоположником буддизму? Де поширений буддизм? Відповіді на ці питання Ви отримаєте в цій статті.

Де і коли зародився буддизм?

У якому столітті виник буддизм? Буддизм з’явився в середині 1-го тисячоліття до н. е. в Стародавній Індії.

Засновником і головним об’єктом поклоніння в буддизмі є принц на ім’я Гаутама Сіддхартха. Жив він в 563 — 483 роках до нашої ери, а це говорить про те, що дана релігія дуже давня.

Згідно з легендою, держава де народився засновник буддизму — Індія (місто Лумбіні, зараз розташоване у сучасному Непалі поблизу кордону з Індією). Гаутама в 35 років отримав просвітлення, яке змінило його життя і життя більшості людей, що послідували за ним. Послідовники назвали його «Будда», що з санскриту означає пробуджений, просвітлений. Проповідь Будди тривала 40 років, після чого Сіддхартха у 80 років помер, не залишивши після себе жодного письмового твору.

Виникнення буддизму як релігії відбулося в Індії. Якщо бути точніше в долині Ганги — одному з найбільш розвинених в економічному плані регіоні країни.

Умови виникнення буддизму були наступними. У Стародавній Індії брахманізм був найбільш впливовою релігією. Згідно з ним суспільство поділялося на дві категорії — варни: вища категорія — брахмани, кшатрії і гахапати і нижчу — вайшьї і шудри. Культова практика брахманізму передбачала жертвопринесення для численних богів і складні ритуали. Нова релігія зародилася у жорстких умовах класової боротьби, що розгоралися в північній Індії в VI-V століттях. Брахманізм поділяв людей на представників станів, кланів, племені і навіть статі. Масово виготовлялися пам’ятники на честь поваги і поклоніння перед численними богами. До того ж класові протиріччя досягли свого апогею — багаті, зніжені життям багатії, князі, брахмани гнобили рабів, які крім усього іншого були обмежені рамками і правилами каст. Така ситуація призвела до кризи традиційного світогляду. Віра в правильність кастового ладу руйнувалася. По країні поширювалися аскетизм, відлюдництво і чернецтво. У цій обстановці і розвинувся буддизм.

Нова релігія вперше звернулася до людини як до особистості, в якої важливі не тільки соціальний статус, фінансовий стан і особисті досягнення. Вона буквально заглядала людині в душу, намагаючись зрозуміти людину та її потреби.

Сподіваємося, то з цієї статті Ви дізналися, де виник буддизм і які були передумови виникнення буддизму.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві традиції

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *