Де живуть лелеки?

лелекоподібні Цікаві факти про тварин

Де живуть лелеки та де лелеки будують гнізда? В даній статті знайдете відповіді на ці запитання.

Де живе лелека?

Лелека бі́лий — птах родини лелекових, ряду лелекоподібних. Лелеки — моногамні птахи, живуть парами.

Ареал білого лелеки — Європа (від Іспанії до Росії), Північна Африка та Азія (від Туреччини до Кавказу). В Україні гніздовий, перелітний вид, наявні окремі випадки зимівлі. Гніздиться майже на всій території, крім високогір’я Карпат, крайніх південно-східних районів і Криму; у періоди міграцій може траплятися скрізь.

Зимують вони в Африці (на південь від Сахари) та в Азії (Індія, Пакистан, Індокитай тощо). Додому повертаються досить рано: у кінці березня — на початку квітня.

Де гніздяться лелеки?

Гніздяться зазвичай поблизу вологих лук, боліт та стоячих водойм. Гнізда влаштовують на стріхах, на деревах поблизу осель, водонапірних баштах тощо. Гнізда лелек великі, самець і самиця будують їх разом. Трапляється, що під час побудови гнізда лелеки використовують прутики та головешки, що жевріють. Іноді це призводить до пожежі. Чим викликана така увага лелек до предметів, що жевріють — невідомо, але саме з цим пов’язане повір’я, що лелеки можуть підпалити оселю господаря, який зруйнував їхнє гніздо.

Гнізда лелек громіздкі, мають поперечник звичайно не менш метра а якщо займається старе гніздо, яке підновляється і добудовується лелеками, то поперечник може досягати і півтора метрів. Спорудження нового гнізда триває приблизно 8 днів. Будують його обидва члени пари. Зрідка білі лелеки будують і друге гніздо, яке служить їм для сну або як вартовий пост. Роблять гнізда й молоді, ще не гніздяться птахи.

У кладці — від 1 до 7 яєць, частіше 4—5. Іноді трапляється, що батьки викидають одне пташеня з гнізда. Хоча, з людської точки зору, це може здаватися жорстоким, у птахів інша логіка: це пташеня, мабуть, хворе або вражене паразитами і все одно не зможе вижити.

Що їдять лелеки?

Живляться білі лелеки, як і інші лелекоподібні, тваринною їжею: жабами, ящірками, комахами, рибою та дрібними ссавцями.

Легенди, що пов’язані з лелеками. Взагалі, з лелеками пов’язано багато легенд: вони і щастя приносять тій оселі, де гніздяться, і дітей. Лелека — символ родинного добробуту, його вважали священним птахом. Лелек не можна було тривожити. Ще одна легенда стверджує, що у лелек є свої «суди». За легендою, «винних» на цих судах засуджують до страти. Ця легенда також має біологічну підставу: восени лелеки дійсно можуть вбивати слабких птахів, нездатних витримати тривалий переліт.

Отже, треба берегти птахів, а особливо лелек. Сподіваємось стаття була корисною та пізнавальною для Вас.

Оцініть статтю
Додати коментар