Де знаходиться вулкан Везувій?

Серед всіх існуючих вулканів на планеті особливе місце належить Везувію. Розповідь про вулкан Везувій повідомить про те де він розташований та про виверження.

Повідомлення про вулкан Везувій

Везувій — єдиний діючий вулкан континентальної Європи, вважається одним з найбільш небезпечних вулканів. Імовірно вулкан Везувій з’явився 25000 років тому в результаті зіткнення двох тектонічних плит.

Везувій діючий або згаслий вулкан?

Насправді вулкан знаходиться в сплячому стані, періодично ніби нагадуючи про себе густими бульбами диму, які вириваються з його жерла і стеляться по схилах і землетрусом.

Де знаходиться вулкан Везувій?

Везувій знаходиться в 15 км від південного сходу Неаполя (Італія, регіон Кампанія), на березі Неаполітанської затоки.

Абсолютна висота вулкана Везувій — 1281 м. Кратер складають 3 вкладених конуса. Найдавніший з них — Монте-Сомма у вигляді дугоподібного валу на східному і північному схилах. Другий конус знаходиться всередині нього, а ось останній то з’являється, то після сильних вивержень зникає.

Вулкан Везувій — це досить старий вулкан. На його схилах грунт завжди відрізнявся особливою родючістю, незважаючи на катаклізми, що відбуваються за його участі. І як в давнину, близько його підніжжя селяться люди. Сьогодні там розташоване містечко Торре-Аннунціата. Активність Везувію завжди знаходиться під контролем фахівців, обсерваторія яких знаходиться на висоті 600 м, біля його західного схилу.

Вчені припускають, що 100 років тому Везувію був вище на 20 метрів.

Виверження вулкана Везувій

Перше, датоване виверження Везувію сталося в 6940 році до нашої ери. А ось після виверження, яке сталося 3800 років тому, територія сучасного Неаполя була покрита повністю попелом і потоком лави.

Найбільш відоме виверження вулкана Везувій відбулося 79 року, коли були знищені Помпеї, Стабія і Геркаланум. З кратера вулкана тоді вирвався великий стовп вогню, в ході виверження загинуло більше 2 000 чоловік. Доведено, що попіл виверження долетів навіть до Сирії і Єгипту.

Після 79 року вулкан спав півтора тисячоліття. Він прокинувся 16 грудня 1631 року. Після виверження загинуло від 4 000 до 18 000 чоловік.

Вулкан прокидався з чіткою періодичністю в 40-50 років: в 1822 році, 1872 році, 1906 році і 1944 році.

Чим знаменитий вулкан Везувій?

Коли мова заходить про «Останній день Помпеї», то всі згадують Везувій. Але популярність вулкана йде в корені античних часів.

Існує легенда, про те, що Везувій знаходиться на місці, де працював бог ковальського ремесла і вогню — давньоримський бог Вулкан. У своїх творах його оспівували Шатобріан, Гете, Тишбейн.

У 1880 році побудували фунікулер для туристів, які бажають піднятися на вершину вулкана. Він функціонував до 1944 року, до останнього вулканічного виверження.

Сподіваємося, викладена інформація про вулкан Везувій допомогла Вам. А свою розповідь про вулкан Везувій Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *