«Деніел Мартін» Джон Фаулз

«Деніел Мартін» — роман Джона Фаулза. Він був виданий в 1977 році і може розглядатися як опис життя героя. Розповідь ведеться від першої і третьої особи. Задіяні різні літературні методи, такі як розповідь або спогад. Автор стверджує, що роман присвячений «англійськості» — тому, що представляла собою англійська мова в другій половині XX століття.

«Деніел Мартін» Джон Фаулз скорочено

Деніел Мартін — голлівудський сценарист, який повертається в рідну Англію, щоб побачитися з вмираючим університетським другом. З спогадами про своє дитинство 1940-х і роках навчання в Оксфорді, розповіді про любов його долають розчарування. Вмираючий (Ентоні) просить доглянути друга за своєю дружиною Джейн. Деніел був одружений на сестрі Джейн, незважаючи на те, що любив Джейн і одного разу провів з нею ніч. Під час свого перебування в Англії, Деніел покращує відносини з дочкою (Каро) і колишньою дружиною (Неллі). Деніел і Джейн відправляються в круїз по Єгипту, Сирії та Лівану, і знову закохуються одне в одного. Деніел розлучається зі своєю шотландською дівчиною і двоє закоханих возз’єднуються в кінці книги.

Головні герої «Деніел Мартін»

  • Деніел Мартін — головний герой
  • Нелл — його колишня дружина
  • Джейн — сестра Нелл, кохана Деніела
  • Ентоні — чоловік Джейн, друг Деніела
  • Каро — дочка Деніела і Нелл
  • Дженні — подруга Деніела з Шотландії

Основні теми «Деніел Мартін» 

Роман можна вважати автобіографічним. Джон Фаулз говорив в інтерв’ю: «У» Деніелі Мартіні», в якому я описую подорож по всій Америці, я, напевно, показав себе більш, ніж де-небудь ще». Описуючи відносини між головними героями, Фаулз стосується таких тем, як естетика, філософія кіно, археологія, імперіалізм і відмінності між Великобританією і Сполученими Штатами.

Літературне значення і оцінка роману

Роберт МакКрей писав «Американська літературна критика вітає «Деніела Мартіна». Англійські критики вбили його». У своїй статті в The New York Times Вільям Х. Прічард висловив думку: «Цей новий амбітний роман повинен бути названий кращим твором на сьогоднішній день, в якому вигадані події і герої дивно переплітаються з фактами».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *