Денис Фонвізін біографія

Денис Фонвізін біографія українською скорочено російського письменника і драматурга викладена в цій статті.

Денис Фонвізін коротка біографія

Фонвізін Денис Іванович народився 3 (14) квітня 1745 в Москві в дворянській сім’ї.  Початкову освіту  здобув вдома.

У 1755 — 1760 навчався у гімназії при Московському університеті, потім протягом року — на філософському факультеті університету. У числі десяти найкращих гімназистів Фонвізін, разом з братом Павлом, 1760 були запрошені до Петербургу.

У студенські роки почав друкуватися у московських журналах, у 1761 зробив свій перший переклад «Басни нравоучительные» датського просвітника Людвіґа Хольберґа, у 1762 розпочав переклад трагедії Вольтера «Альзира».

У 1762 став перекладачем Колегії закордонних справ у Петербурзі, друкує у журналах свої літературні переклади. У 1763 — 1769 служив секретарем кабінет-міністра Івана Єлагіна.

Сатиричний образ Фонвізіна проявляється у творах «Бригадир», «Послання до слугам». Для Фонвізіна комедії є способом з іронією описати навколишній світ. Він по праву вважається основоположником побутових комедій в Росії.
Один з кращих творів Фонвізіна «Недоросль» було написано після Пугачевського бунту. У ньому автор відображає своє бачення причин російських лих (кріпосне право).

У 1777 — 1778 відвідує Францію та Німеччину, про що пізніше пише у «Записках первого путешественника», які зіграли дуже важливу роль у становленні російської прози.

У 1782 році Фонвізін іде у відставку, присвячує себе літературі, подорожує.

У 1783 публікує ряд сатиричних творів: «Опыт российского сословника», «Челобитная российской Миневре от российских писателей», «Повествование мнимого глухого и немого». В цей час особливо посилюється боротьба Фонвізіна з Катериною II.

У 1784 відвідав Німеччину та Італію, і анонімно видав французькою мовою твір «Жизнь графа Никиты Ивановича Панина».

Через критику політики Катерини ІІ Фонвізіну заборонили друкуватися. Останні роки життя письменник був тяжко хворий, але продовжував писати.

1 (12) грудня 1792 Фонвізін помер у Петербурзі. Похований у Олександро-Невській лаврі.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *