«Десять негритят» скорочено

«Десять негритят» скорчено читати

«Десять негренят» короткий зміст Ви можете загадки за 10 хвилин.

«Десять негренят» — детективний роман англійської письменниці Агати Крісті

Десять абсолютно незнайомих (крім однієї подружньої пари) людей приїжджають на Негритянський острів на запрошення містера і місіс А. Н. Онім (Алек Норман Онім і Анна Ненсі Онім). Онімів на острові немає. У вітальні стоїть таця з десятьма порцеляновими негренятами, а в кімнаті у кожного з гостей висить дитяча лічилка, що нагадує «Десять зелених пляшок»:

«Десять негренят»

(Класичний переклад Беспалової Л. Г.)

Десять негритят отправились обедать,
Один поперхнулся, их осталось девять.

Девять негритят, поев, клевали носом,
Один не смог проснуться, их осталось восемь.

Восемь негритят в Девон ушли потом,
Один не возвратился, остались всемером.

Семь негритят дрова рубили вместе,
Зарубил один себя — и осталось шесть их.

Шесть негритят пошли на пасеку гулять,
Одного ужалил шмель, их осталось пять.

Пять негритят судейство учинили,
Засудили одного, осталось их четыре.

Четыре негритёнка пошли купаться в море,
Один попался на приманку, их осталось трое.

Трое негритят в зверинце оказались,
Одного схватил медведь, и вдвоём остались.

Двое негритят легли на солнцепёке,
Один сгорел — и вот один, несчастный, одинокий.

Последний негритёнок поглядел устало,
Он пошёл повесился, и никого не стало.

Коли гості збираються у вітальні, дворецький Роджерс, по залишеному йому письмовому наказу Онімів, вмикає грамофон. Гості чують голос, який пред’являє їм звинувачення в скоєних вбивствах.

Едуард Армстронг — доктор з Харлі-стріт, оперував жінку похилого віку, Мері Елізабет Клііс, будучи п’яним, в результаті чого вона померла. Був запрошений на роботу в якості лікаря за солідний гонорар.
Емілі Брент — літня жінка, вигнала з дому молоду служницю, Беатрису Тейлор, дізнавшись, що та завагітніла поза шлюбом; дівчина втопилася. Отримала запрошення написане нерозбірливим почерком, припустила що від старої знайомої.
Віра Клейторн була нянею Сирила Хемілтона, який стояв на шляху її коханця Хьюго до спадщини. Під час купання Віра дозволила хлопчикові заплисти за скелю — в результаті той потрапив в течію і потонув. Приїхала на острів за пропозицією місіс Онім, щоб стати її секретаркою.
— Поліцейський Вільям Генрі Блор дав неправдиві свідчення в суді, що призвели до обвинувачення невинного Ландора на каторзі, де той через рік помер. Був пройдисвітом і завжди впевненим у своїх силах.
Джон Гордон Макартура — старий генерал, під час війни відправив на вірну смерть підлеглого, коханця своєї дружини Артура Річмонда. Отримав запрошення на острів від старих армійських товаришів.
Філіп Ломбард кинув 20 осіб, тубільців східно-африканського племені в Велді, вкравши всю провізію, залишив їх на вірну смерть. На острів приїхав за пропозицією Айзека Морріса
Томас і Етель Роджерс, служачи у міс Брейді, літньої хворої жінки, не дали їй вчасно ліки; вона померла, залишивши Роджерсам невелику спадщину. Разом зі своєю дружиною був найнятий містером Онімом.
Ентоні Марстона — молодий хлопець, задавив на машині двох дітей, Джона і Люсі Комбс. Був запрошений своїм другом.
Лоуренс Джон Уоргрейв — суддя, засудив до смерті Едварда Симона.

Суддя Уоргрейв зауважує, що, якщо прочитати ім’я А. Н. Онім разом, вийде АНОНІМ. Гості починають підозрювати поганий жарт.

Човен, який привіз гостей, не повертається, починається буря і гості застряють на острові. Вони починають вмирати один за іншим відповідно до дитячої лічилки про негренят, статуетки яких зникають з кожною смертю.

Першим вмирає Марстон — в келиху віскі виявився ціаністий калій. Роджерс зауважує, що один з порцелянових негренят зник.

На ранок вмирає місіс Роджерс, в її келих підмішали смертельну дозу снодійного. Суддя заявляє, що Онім швидше за все небезпечний маніяк і вбивця. Чоловіки обшукують острів і будинок, але нікого не виявляють. Макартура знаходять убитим. Уоргрейв заявляє, що вбивця серед гостей, оскільки більше нікого на острові немає. На період смерті генерала ні у кого не було алібі.

Вранці дворецького Роджерса знаходять зарубаним. Того ж ранку вмирає Емілі Брент від уколу ціаністого калію. Міс Брент вкололи шприцом доктора Армстронга. Одночасно зникає револьвер Ломбард, який той привіз з собою.

Віра піднімається до себе в кімнату, через хвилину інші чують її крики. Чоловіки кидаються в кімнату Віри і виявляють, що вона втратила свідомість, тому що в темряві торкнулася підвішених до стелі водоростей. Повернувшись до зали, вони знаходять суддю застреленим, одягненим в червону мантію і перуку. Ломбард знаходить револьвер в своєму ящику.

Цієї ж ночі зникає доктор Армстронг. Тепер залишилися впевнені, що доктор і є вбивця. Вранці вони виходять з дому і залишаються на скелі. Блор повертається в будинок за їжею, Віра і Ломбард чують дивний гуркіт. Вони знаходять Блора убитим — на його голову скинули мармуровий годинник у формі ведмедя. Потім вони знаходять тіло Армстронга, викинуте на берег припливом.

Залишаються тільки Віра і Ломбард. Віра вирішує, що Ломбард — вбивця. Вона дістає його револьвер і вбиває Філіпа. Віра повертається в будинок, впевнена, що вона в безпеці, заходить в свою кімнату і бачить петлю і стілець. У глибокому шоці від пережитого і побаченого, вона піднімається на стілець і вішається.

Епілог

Прибувши на острів поліція знаходить 10 трупів. Інспектор Мейн і сер Томас Легг з Скотленд-Ярду намагаються відновити хронологію подій і розгадати таємницю вбивств на негритянському острові, в кінці кінців вони приходять в глухий кут. Вони вибудовують версії щодо останніх убитих:

  • Армстронг вбив всіх, після чого кинувся в море, його тіло було прибито до берега припливом. Однак наступні припливи були нижче і було точно встановлено що тіло знаходилося у воді 12 годин.
  • Філіп Ломбард кинув годинник на голову Блора, змусив Віру повіситися, повернувся на пляж (там було знайдено його тіло) і застрелився. Однак револьвер лежав перед кімнатою судді.
  • Вільям Блор застрелив Ломбарда і змусив Віру повіситися, після чого обрушив собі на голову годинник. Але ніхто не вибирав такий спосіб самогубства і поліцейським відомо, що Блор був пройдисвітом, прагнення до справедливості у нього не було.
  • Віра Клейторн застрелила Ломбарда, скинула на голову Блора мармуровий годинник, а потім повісилася. Але хтось підібрав перекинутий нею стілець і поставив його біля стіни.

Зізнання вбивці

Рибалки знаходять пляшку з листом і передають його в Скотленд-ярд. Автор листа — суддя Уоргрейв. Ще в юності він мріяв про вбивства, але йому заважало прагнення до справедливості, через що він і став юристом. Будучи невиліковно хворим, він вирішив задовольнити свою пристрасть і відібрав десять чоловік, які вчинили вбивства, але з якихось причин уникли покарання. Десятим став злочинець Айзек Морріс, через якого Уоргрейв придбав острів. Перед поїздкою на острів суддя отруїв Морріса. Перебуваючи на острові, він винищив інших. Убивши міс Брент, він вступив в змову з Армстронгом, заявивши, що підозрює Ломбард. Армстронг допоміг судді інсценувати смерть, після чого вбивця вночі виманив його на скелю і скинув в море. Переконавшись, що Віра повісилася, Уоргрейв піднявся до себе і застрелився, прив’язавши револьвер гумкою до дверей і до окулярів, які підклав під себе. Після пострілу гумка відчепилися від дверей і повисла на дужках окулярів, револьвер впав у порога.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *