Девід Лівінгстон біографія

Біографія Девіда Лівінгстона на українській мові, шотландського мандрівника, дослідника Африки, викладена коротко в цій статті.

Девід Лівінгстон біографія скорочено

Майбутній мандрівник Девід Лівінгстон народився 19 березня 1813 в Блантайрі в сім’ї торговця чаєм. У 10 років пішов працювати на текстильну фабрику. Навчався на лікаря в Університеті Глазго, а вступивши в місіонерське товариство в Лондоні, попрямував до Південної Африки.

Девід Лівінгстон цікаві факти

З тих пір Лівінгстон англійський дослідник Африки з 1841 року 15 років провів в Африці, де він організовував місіонерські станції. Перебуваючи в Африці, Лівінгстон вирішив вивчати річки країни, для того, щоб знайти нові водні шляхи вглиб материка.

2 січня 1845 він одружився на Мері Моффет, дочці Роберта Моффет. Вона постійно супроводжувала чоловіка в його подорожах і народила йому 4 дітей.

У 1849 році він почав досліджувати пустелю Калахарі, а точніше північно-східну її частину. Мандрівник досліджував характер ландшафту пустелі і відкрив озеро Нгамі. У період з 1851- 1856 років здійснив подорож уздовж річки Замбезі.

Лівінгстон був першим європейцем, який перетнув материк і знайшов шлях до африканського східного узбережжя в Келімане.

У 1855 р ним був відкритий водоспад Вікторія — один з найпотужніших в світі.

У 1856 році він повертається на батьківщину і публікує книгу під назвою «Подорожі і дослідження місіонера в Південній Африці». За свої досягнення отримав золоту медаль від Королівського географічного товариства, а через два роки отримав пост консула в Келімане.

1858-1864 — займається дослідженням річок Шире, Замбезі і Рувума; озер Ньяса і Чілва, випустивши в результаті книгу про цю подорож.

З 1866 році мандрівник відкрив озера Бангвелу і Мверу, займався пошуком витоків Нілу. Але під час цієї експедиції, Лівінгстон загубився, і про нього не було ніяких звісток. На пошуки вченого відправили дослідника Африки Г. Стенлі, який знайшов Девіда 3 листопада 1871 року в селі Уджиджи. Він був хворий лихоманкою. Відмовившись повернутися в Європу, Лівінгстон помер 1 травня 1873 року у селищі Читамбо, біля озера Бангвеулу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *