Дірк Баутс біографія

Дірк Баутс (1420 — 1475) — нідерландський художник.

Дірк Баутс біографія

Народився в Гарлемі у 1415.  Найбільша творча активність в біографії Боутса проходила в місті Лувене.

де він був міським живописцем з 1468. На Баутса вплинули Ян ван Ейк і Рогір ван дер Вейден.

Вплив Рогіра ван дер Вейдена у творчості Дірка Баутса простежується особливо чітко, тож деякі дослідники припускають, що Дірк був його учнем. У 1447 році він одружився з дівчиною із заможної сім’ї Катаріною Ван де Брюгхен з Левена і переїхав туди. Сини художника, Дірк Молодший і Альберт, теж стали живописцями і працювали в майстерні батька. Як свідчать документи того часу, Баутс був дуже заможним громадянином Левена і отримав звання міського художника в 1468 році.

Помер у Левене в 1475 році.
Для стилю художника характерні ретельне опрацювання деталей і вміле використання світлотіні. У його роботах присутній прихований драматизм, хоча зовні інтерпретація Баутса навіть найтрагічніших сюжетів представляється безпристрасною.

Однією з найбільш відомих робіт Баутса є вівтар «Таїнство Святого Причастя» (1464-1467), створений художником за замовленням братства Святого Причастя. Центральна частина зображує Таємну Вечерю; по сторонах представлені чотири сцени зі Старого завіту. Оригінальність роботи полягає в тому, що Баутсу вдалося поєднати в ній релігійну споглядальність і відчуженість з переконливим зображенням реального світу. У рисах персонажів немає ідеалізації; в релігійну сцену органічно вписаний натюрморт, що зображає предмети повсякденного побуту — простий глиняний посуд, олов’яні тарілки, надламаний хліб і т. д.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *