«Дівчинка з персиками» історія створення

«Дівчинка з персиками» — картина Валентина Сєрова, написана в 1887 році, історія її створення досить цікава.

«Дівчинка з персиками» історія створення

«Дівчинка з персиками» — написана в Абрамовце, в підмосковному маєтку Сави Івановича Мамонтова, відомого російського промисловця та мецената ( покровителя мистецтв). На той момент Сєрову навіть ще не було 20 .
Перша назва картини: «Портрет В.М.» (Віри Мамонтової, дочки С. Мамонтова) — згодом було змінено. Новий варіант запропонував інший художник — І. Е. Грабар, який, побачивши цей портрет на виставці в 1889 році, вигукнув: «Дівчинка з персиками!»

Валентин Сєров так відгукувався про роботу над цією картиною :

Все, чого я добивався, — це свіжості, тієї особливої ​​свіжості, яку завжди відчуваєш в натурі і не бачиш у картинах. Писав я більше місяця і змучив її, бідну, до смерті, вже дуже хотілося зберегти свіжість живопису при повній завершеності, — ось як у старих майстрів.

Ось що розповідає І.Е. Грабарь у своїх спогадах про те , як була створена картина , і про враження, яке справила свого часу Віра Мамонтова на художника:

«Він був невимовно зачарований при вигляді старшої дочки Мамонтових, Веруші, якої давно вже не бачив. Вона так розцвіла і покращала, що він ледве впізнав її. Чорноока, з рум’янцем на всю щоку, з копицею густого каштанового волосся на голові, вона здавалася старше своїх років, майже панянкою, хоча їй не було повних дванадцяти років.
Сєров відразу вирішив її писати — у тому самому платтячку, в якому побачив, — в рожевій кофтинці, з чорним бантом …
Сідаючи в абрамцевській їдальні проти своєї моделі , Сєров не був упевнений, чи вдасться йому висловити у своїй картині те, що задумав. Бо задумав він не просто портрет, а портрет — картину, як не захоплювала його сама модель, ясні, дитячі чисті очі чудової російської дівчини і весь її привабливий образ».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: С

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *