«Дівчинка з персиками» опис картини

Твір опис » Дівчинка з персиками» викладена в цій статті.

Сєров «Дівчинка з персиками» опис

«Дівчинка з персиками» — картина російського живописця Валентина Сєрова, написана в 1887 році, зберігається в Державній Третьяковській галереї. Героїня портрета — дочка відомого підприємця і мецената Сави Мамонтова — Віра. Дівчинці було всього 12 років, коли майстер взявся писати її портрет.

Дівчинка сидить нерухомо, але по її смаглявому рум’яному обличчі, по темному скуйовдженому волоссі, помітно, що ще кілька хвилин тому вона грала в залитому сонцем саду. Вона одягнена в рожеву кофту з ошатним чорним бантом. Засмагла дівчинка пильно дивиться вперед. У неї великі темні очі, злегка розпатлане волосся і чітко окреслені брови. Можна подумати, що дівчинка задумала якусь витівку. Вона тримає один персик, збирається з’їсти його. Поза дівчинки висловлює нетерпіння. Ще мить, і вона зірветься, немов метелик з квітки, знову в сад грати з дітьми. І ось цей самий момент вхопив талановитий художник.

Вся картина залита сонячним промінням, світло заливає всю кімнату, грає різнобарвними відблисками на стіні , на меблях, на свічнику, що видніється праворуч , на срібному ножі, лежачому на білосніжній скатертині. Через вікно ми бачимо, що на вулиці рання осінь, також це помітно по жовтим листю, лежачому на столі. Двері, відкриті в іншу кімнату дають нам уявлення про необмежений простір. Вся картина наповнена білим світлом, що надає їй чистоту, свіжість і спокій.

Завдяки прийомам, узятим з імпресіонізму, В. Сєров зумів неповторно передати гру сонячного світла, його насиченість, і навіть те, що важко власне намалювати — легкість і скороминущість миті.

«Дівчинка з персиками» твір

На картині зображена загальна улюблениця художників Віра Мамонтова, дочка Сави Мамонтова. Дивлячись на картину, ми бачимо дуже живу і засмаглу дівчину. У неї великі темні очі, в яких зачаївся якийсь вогник. Вся залита світлом, яке вривається до кімнати через вікно, дівчина пильно дивиться на глядача. Це сонячне світло насичує весь простір великої і світлої кімнати, грає різнобарвними відблисками і на стіні, і на повішеному в простінку блюді , і на спинці стільців, і на столику біля вікна. Срібний ніж, який лежить на столі, яскраво виблискує на тлі білосніжної скатертини. Не затримуючись на оточуючих предметах, світло ковзає по обличчю дівчинки, народжує на її рожевій блузці гру бузкових і блакитних відблисків.

Смагляве обличчя дівчинки відтінюється загальним блакитним тоном картини. Цей на перший погляд, холоднуватий тон пом’якшується теплими тонами персиків і листя і завершується звучним мажорним тоном червоного банта на грудях.

Дивлячись на дівчинку, вся поза якої висловлює нетерпіння, здається, що вона лише на хвилину сіла за столом. У неї трохи роздуваються ніздрі, нібито вона не може перевести дух від швидкого бігу, а карі очі скоса поглядають на нас, немов задумуючи чергову витівку. Незважаючи на те, що губи її серйозно стислі, в них безодня дитячого лукавства .

Коли дивишся на картину, відчуваєш, як від неї віє свіжістю, молодістю і одночасно якимось благородством. Обстановка зображеної на картині кімнати така затишна, що породжує відчуття захищеності від негараздів навколишнього світу. Тому не дивно , що картина » Дівчинка з персиками» вразила тодішню Москву і стала одним з перлів російського портретного живопису.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: С

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *