«Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми» скорочено

«Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми» скорочено зміст казкової повісті Сельми Лагерлеф Ви можете згадати за 10 хвилин.

«Чудесна мандрівка Нільса з дикими гусьми» короткий зміст (переказ)

Інша назва — «Дивовижна подорож Нільса Хольгерсона з дикими гусаками Швецією»

В одному невеликому шведському селі жив хлопчик, якого звали Нільс. На вигляд в ньому не було нічого особливого. Ось тільки хіба що, дуже любив він пустувати. У школі він отримував двійки, тому що на уроках позіхав, руйнував в лісі гнізда птахів, а в своєму дворі кидав каміння в корів і смикав за хвіст кота. А ще він дуже любив дражнити і ганяти гусей і курей. Але коли йому виповнилося дванадцять років, з ним трапилася неймовірна пригода.

Мати з батьком поїхали в сусіднє село на ярмарок, а синові наказали сидіти вдома і робити уроки. Але не тут-то було, на дворі був березень, і у хлопчиська був такий настрій, що хотілося кричати і бігати по калюжах, а не сидіти в такий чудовий вихідний день вдома. За читанням підручника хлопчик задрімав, але почувши якийсь шурхіт, прокинувся.

У кімнаті нікого не було, але тут він побачив, що скриня, в якій мама зберігає свій одяг, відкрита. Нільс добре пам’ятав, що перед відїздом мати перевірила замок, і він був закритий. Хлопчик побачив, як по краю повзе маленький смішний чоловічок. Нільс схопив сачок і зловив гнома в сітку.

Гном просив його відпустити в обмін на золоту монету, але Нільс вирішив над ним пожартувати і в підсумку був зачарований гномом. Він став таким же маленьким чоловічком, як і гном. Нільс вирішив того відшукати і попросити його звільнити від чар. Нільс вийшов у двір і побачив горобця, який голосно цвірінькав, хлопчик з подивом виявив, що розуміє мову птахів і звірів. Його нещадно почали клювати гуси і кури, а кіт хоч і знав де шукати гнома, нічого йому не сказав.

В цей час з півдня пролітала зграя гусей, вони просили домашніх птахів полетіти з ними. Один молодий, білий гусак, на прізвисько Мартін, ув’язався за ними, Нільс, щоб його затримати повис на шиї і не помітив, як опинився високо в небі. Він переліз на спину і так і летів, розглядаючи внизу поля і ліси. Вони летіли весь день, і тільки до вечора Мартін став відставати. Один раз він навіть впав, але знайшов в собі сили, і вони продовжили шлях. Настала ніч, і зграя приземлилася.

Білий гусак, лежав знесилений, але Мартін підтягнув його до води і той зміг напитися. Так почалася їхня дружба. Зграя була проти людини і тільки коли хлопчик врятував від лисиці одного з диких гусей, йому дозволили летіти з ними в Лапландію. Минуло п’ять днів шляху. Найгірше Мартіну було добувати собі їжу. Те, що приносили гуси, він не їв, доводилося розшукувати опалі горіхи. Одного разу його сильно покусали мурашки, і довелося зграї на три дні затриматися.

Наступним місцем привалу, був оточений горами замок. Тут не жили люди, його населяли різні тварини і птахи, і все було добре. Але в цей раз мешканцям замку загрожувало нашестя величезних щурів. Вони збиралися своїм незліченним полчищем увірватися в замок цієї ночі.

Головна гуска зграї сказала Нільсу, що він повинен всіх врятувати. Вона підказала йому як це краще зробити. І ось коли вночі зграя сірих щурів залізла в замок, і почала з жадібністю поглинати зерно, заграла сопілка. Щури як зачаровані бігли на її чарівний звук. Мартін, награючи, завів їх до озера і сів у човен. Так всі щури і потонули. Пізніше Нільс дізнався, що цю дудочку передав гном.

На горі Кулаберг починалося свято, на якому збиралися всі птахи і звірі. Нільсу, як герою, було дозволено відвідати його з усіма. Ніколи ще жодна людина не бачила подібних ігрищ. Правда, свято було затьмарене, нападом лисиці на зграю, але його тут же покарали. Гуси полетіли далі на північ.

Сорока розповіла лисиці, де зграя зупинитися на ночівлю і та побігла за ними. Він підмовив і куницю, і видру напасти на гусей, але їм завадив відважний маленький хлопчик. Розлючений лис пообіцяв головній гусці залишити їх у спокої, якщо йому віддадуть Нільса. Акка йому відмовила. Тоді він напоумив ворон схопити Мартіна, і у них би все вийшло, якби не природна кмітливість і мужність хлопчика. В результаті лис поплатився за свою кровожерливість свободою.

Їх наступним пунктом привалу було місто. Люди вже всі спали, а Нільсу захотілося прогулятися. Він бродив по вулицях, поки не побачив бронзову статую. Нільс трохи подражнити її і вирушив далі, як раптом почув її кроки. Хлопчик кинувся бігти і наткнувся на якусь дерев’яну людину. Та підняла його і посадила під свій капелюх. Пізніше з їхньої розмови, Нільс зрозумів що бронзовий, це король, а дерев’яний — боцман.

Зграя продовжила свій політ в Лапландію. Пізніше хлопчик врятував сімейство ведмедів. А перед самим кінцевим пунктом Мартіна схопили люди, щоб зарізати. Нільс пробрався в будинок, і перерізавши мотузки, врятував свого друга. Нарешті вся зграя прилетіла в північну країну. Там всі стали облаштовуватися.

Обзавелися сім’ями, пташенятами, наробили жител. Багато з ким познайомився Нільс на півночі. Але ось прийшов час летіти додому. Від орла хлопчик дізнався заклинання, яке може його врятувати, але для цього повинен був знайтися той, хто захоче з ним помінятися.

Довго летіли вони і ось, нарешті, рідне село. Нільс побачив своїх батьків, які плакали за ним. Потім одне молоденьке гусеня Юксі захотіло стати таким же маленьким, як хлопчик. Нільс прочитав заклинання, і все змінилося. Він знову великий, а до нього біжать в сльозах батьки. Він прощається зі зграєю і починає ходити в школу. Тепер в щоденнику у нього тільки хороші оцінки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література
Коментарі:
  1. 8 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *