Для чого призначений манометр?

Для чого призначений манометр? Що таке манометр? Відповіді на ці питання може дати не кожен, хоча ці прилади ми використовуємо досить часто.

Що таке манометр?

Манометр  — прилад для вимірювання тиску рідини, газу або пари.

Для чого призначений манометр?

Манометри — це прилади, що мають досить велику сферу застосування. Тим чи іншим чином з ними пов’язана практично вся життєдіяльність людей. Ці прилади допомагають точно визначити тиск як в людському тілі, так і в конструкціях і різних приладах. У будь-якого практикуючого лікаря обов’язково знайдеться медичний манометр, що дозволяє виявляти відхилення в артеріальному тиску, що необхідно для збереження здоров’я і життя.

Використовувати манометри доводиться і всім власникам автомобілів, з їх допомогою перевіряється тиск у шинах, від якого залежить комфортність пересування і керованість машини. Крім того, рекомендований виробником нормальний тиск значно подовжує термін служби виробів, тому автовласники контролюють цей параметр досить часто і на допомогу їм приходять манометри. Взагалі, ці прилади допомагають повсюдно. Звичний прогноз погоди також допомагають скласти манометри, які вимірюють атмосферний тиск. Прогноз на найближчий час становлять залежно від того, які тенденції зміни тиску проявляються.

Не обходиться без них і виробництво. Промислові манометри служать в першу чергу для того, щоб вчасно побачити небезпеку і уникнути різного роду аварійних ситуацій. Технічним вимогам повинний відповідати, наприклад, тиск у трубопроводах, який визначається манометрами. Якщо рівень його не контролювати, можливий розрив труби.

Манометри, які використовують в промисловості, обов’язково повинні відповідати вимогам, що описують характеристики експлуатації. Найголовніше їх якість — точність, оскільки до серйозної аварії може призвести навіть зовсім невелика похибка. Крім того, вони повинні бути стійкі до впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища. Вони відрізняються наявністю захисту від впливу високих і низьких температур, корозії і високого тиску.

Виробництво манометрів на заводі Склоприлад відповідає всім технічним умовам та державним стандартам.

Вибір приладів згідно діапазону вимірюваного тиску

– Манометр — використовують для виміру позитивної різниці між абсолютним тиском і тиском барометра в інтервалі від 0,06 до 1000 МПа.

Тягоміри — вимірюють розрідження до 40 кПа.

Вакуумметр — використовують для виміру тиску нижче навколишнього (атмосферного) до 100 кПа.

Напоромір — використовують для виміру невеликого надлишкового тиск (до 40 кПа).

Тягонапоромір — дозволяє виміряти тиск від – 20 до + 20 кПа.

Мановакуумметр — використовують манометри для вимірювання надлишку тиску (від 60 до 240000 кПа), а також вакуумметричного (до – 100 кПа).

Манометр диференційний. Прилад призначений для виміру різниці тиску.

Найбільш використовуваними є прилади диференціального й абсолютного тиску. Диференціальні пристрої (манометри) для вимірювання тиску показують різницю двох величин. Манометри абсолютні показують значення незалежно від коливань тиску в атмосфері.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізика

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *