Дмитро Мамін-Сибіряк біографія

Дмитро Мамін-Сибіряк Наркисович (Дмитро Наркисович Мамин) (1852 — 1912) — письменник (прозаїк), драматург.

Дмитро Мамін-Сибіряк біографія 

Народився Дмитро 25 жовтня 1852 в невеликому селищі Пермської губернії в сім’ї священика. Першу освіту здобув вдома.
Потім же він став вчитися в місцевій школі, а після — в духовному училищі Єкатеринбурга. Наступною сходинкою в освіті стало навчання в духовній семінарії Пермі. Потім Дмитро-Мамин Сибіряк навчався в медико-хірургічної академії Петербурга з 1872 по 1876 рік. Після вирішив перекваліфікуватися, перейшов до університету Петербурга на юридичне відділення, але не закінчив освіту через складне матеріальне становище.

Повернувся до батьків, переселився в Єкатеринбург. Згодом подорожує по Уралу, вивчає історію, етнографію. Захоплення літературною діяльністю почалося у 1880-і роки. Його твори «Від Уралу до Москви» були опубліковані в газеті «Русские ведомости». Слідом за цими нарисами пішли твори «У каменях», «На рубежі Азії» та інші.

Наступними творіннями письменника стали романи «Приваловські мільйони», «Гірське гніздо». Потім з’явилися — «Риси з життя Пепко», «Мумма», «Золото», «Хліб». Серед усіх творів Мамина-Сибіряка виділяються твори для дітей «Оленчині казки» (1894—1896), «Сіра Шийка» (1893) та інші.

4 серпня 1911 Дмитро Наркисович переніс крововилив у мозок, результатом якого став параліч руки і ноги. Влітку 1912 знову захворів плевритом. Помер 15 листопада 1912 в Санкт-Петербурзі.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *