Дмитро Мережковський біографія

Дмитро Мережковський біографія скорочено на українській мові російського прозаїка, поета, драматурга, релігійного філософа і критика викладена в цій статті.

Дмитро Мережковський коротка біографія

Дмитро Сергійович Мережковський з’явився на світ в Санкт-Петербурзі в 1866 році в сім’ї дрібного палацового чиновника.
Навчаючись в гімназії, у віці 15 років він робить перші творчі кроки. Одного разу зі своїм батьком він прийшов в гості до Достоєвського, який вислухав вірші юнака, розкритикував їх.
Як поет Мережковський заявляє вперше про себе в 1888 році — тоді вийшла його перша збірка під назвою «Вірші».

З 1884 року він навчається відразу в двох університетах на історико-філологічних відділеннях — Московському і Петербурзькому. В цей час Дмитро захоплюється позитивістською філософією і зближується з співробітниками «Північного вісника» — Короленко, Успенським, Гаршиним. Але це захоплення було коротким — познайомившись з ідеями і поезією В. Соловйова, Мережковський переходить до філософії символізму.

У 1889 році він одружується на Зінаїді Гіппіус, з якою прожив щасливо 52 роки. У період з 1880-х і в 1890-і роки подружня пара подорожувала по Європі. Мережковський займався перекладом античних трагедій з латинської та грецької мови, також виступав як критик. У 1896 році виходить його новий збірник «Нові вірші».

З 1899 року у Дмитра Сергійовича починається час зміни світогляду. Він захопився питанням християнства і соборної церкви, змісту і значення Євангелія.
Продовжуючи писати, Мережковський приділив час історичній прозі, створивши трилогію «Христос і антихрист», в центрі якої боротьба принципів, язичницького і християнського. У 1909 році Дмитро Сергійович видає четверту книгу віршів «Збірник віршів».

У березні 1906 року сім’я Мережковських виїхала в Париж, де і прожили до середини 1908 року. У співавторстві зі своєю дружиною написав книгу під назвою «Le Tsar et la Revolution» і почав роботу над «Царством Звіра», присвяченій російській історії.

Проза Мережковського була перекладена на багато мов і була вкрай популярна в Європі. Але в Росії вона піддавалася жорсткій цензурі, через висловлювання письменника на рахунок офіційної церкви і самодержавства.

Після Жовтневої революції, через 2 роки Мережковські переїжджають жити до Варшави, де займаються політичною діяльністю. Але як тільки Польща підписала мирний договір з Росією, вони виїхали в Париж. Там родина Мережковських в 1927 році організувала релігійно-філософське і літературне товариство під назвою «Зелена лампа».

У 1931 році Мережковського було висунуто на здобуття Нобелівської премії, але дісталася вона І. Буніну. Помер Мережковський Дмитро Сергійович в 1941 році, 9 грудня в Парижі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *