«Доктор Фаустус» Томас Манн

«Доктор Фаустус» — роман Томаса Манна, розпочатий в 1943 році і опублікований 4 роки потому з підзаголовком: «Життя німецького композитора Адріана Леверкюна, розказане його другом» (Das Leben des deutschen Tonsetzers Adrian Leverkühn, erzählt von einem Freunde).

Сюжет «Доктор Фаустус» 

У романі описується життя вигаданого персонажа, Адріана Леверкюн, з раннього дитинства до раптової смерті. Леверкюн — музичне дарування, німець початку двадцятого сторіччя — навмисно будує своє життя відповідно з міфічними мотивами, що нагадують німецьке середньовічне мораліте про Фауста, що продав себе Мефистофелю. У той час як Леверкюн, натхнений демонами, наближається до свого Судного дня, німецьке суспільство бере політичний курс на нацизм.

Описана в XXII розділі композиторська техніка Адріана Леверкюн повторює в редукованому вигляді постулати додекафонної техніки австрійського композитора, глави нововіденської школи Арнольда Шенберга. Життєвий шлях Леверкюн перегукується з біографіями багатьох інших видатних особистостей, а в ідейному відношенні співвідноситься з долею німецької культури в цілому, як її сприймав Манн в роки Другої світової війни.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 11клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *