Донателло біографія скорочено

Донателло біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Донателло біографія коротко

Донателло (1386 — 1446) — італійський скульптор, художник, головний новатор в мистецтві Ренесансу. Повне ім’я — Донато ді Нікколо ді Бетто Барді.

Донателло народився в Флоренції, в 1386 році.

Для закінчення своєї художньої освіти в 1404-1407 роках їздив до Риму, разом з відомим архітектором Брунеллески. Одна з його перших робіт — мармуровий Давид (1404 р.) у соборі Санта Марія дель Фіоре, видно що це робота учня і має багато готичних рис.

А ось «St. Mark» (Флоренція), «St. John the Evangelist» втілює нові гуманістичні вираження. Робота «St. George» є незвичайним відображенням ідеальної молодості. Більш важливою є супровідна сцена «St. George and the Dragon» ( 1416 ) — новаторська спроба працювати поза системою перспективи.

Протягом наступної декади в біографії Донателло проходила робота над сценою «Salome» для баптистерія Сієни, яка була закінчена до 1427 році. Донателло винайшов техніку, названу «сплющена» ( schiacciato), в якій він зміг досягти ефектів просторової глибини. Під час того періоду Донателло створив кілька пророків для Флорентійської дзвіниці, включаючи «Зукконі».

У 1430 — 1432 роках Донателло перебував в Римі, завоювавши за цей час репутацію першого скульптора Ренесансу, що цікавиться старовинними спорудами. Серед його зображень херувимів в «Singing Gallery» (1433 — 1438, кафедральний музей) можна знайти відображення класичного хлопчика. Класичний вплив для Донателло в біографії очевидно в бронзовій фігурі «Давид» (1432) — однієї з найбільш ранніх вільностоячих оголених фігур епохи Ренесансу.
На вимогу Італії Донателло був запрошений в Падуа в 1443 році. Там він провів близько 10 років у якості глави величезної майстерні. Він спроектував статую «Gattamelata» (1447 — 1453), а також високий вівтар для Сан — Антоніо (1446 — 1450). По поверненню до Флоренції Донателло вирізав вельми експресивну скульптуру «Магдален» ( 1460, баптистерій), яка була дуже пошкоджена під час повені 1966 року.
В останні роки біографії Донателло працював на кафедрі Сан — Лоренцо, створюючи чудові серії рельєфів.

Останні роки свого життя Донателло провів у Флоренції, працюючи до глибокої старості; помер 13 грудня 1466 року і похований з великими почестями в церкві св. Лаврентія, прикрашеною його роботами.

Донателло був одним з найвпливовіших художників і скульпторів свого часу. Велика кількість його робіт представлені у Флоренції. Також хорошу добірку можна побачити в музеї Вікторії і Альберта в Лондоні. Дві роботи Донателло знаходяться серед американських колекцій: незавершений «David» (Національна галерея мистецтв, Вашингтон) і «Мадонна» (музей Бостона).

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *