Достоєвський цікаві факти

Федір Достоєвський цікаві факти біографії, життя і творчості ви можете прочитати в цій статті. Достоєвський був досить запальний, дратівливий, уразливий, ревнивий.

Достоєвський цікаві факти

Євангеліє Достоєвського

Коли письменник був засланий в Омську фортецю через Тобольськ, дружина декабриста Фонвизина подарувала йому Євангеліє. У перші два роки, які Достоєвський провів в Омську, йому не давали ні книг, ні можливості писати, і в’язень весь цей час читав Євангеліє. У письменника навіть не було олівця і він нігтем робив позначки на полях — всього майже 1700. З цією тобольской книгою він не розлучався до кінця життя.

Роман за 21 день

Роман «Гравець» багато в чому заснований на особистому досвіді письменника — незадовго до цього в Європі Достоєвський набрав безліч боргів при грі в рулетку і повинен був написати твір у рекордні терміни, щоб розплатитися з кредиторами. Роман вдалося завершити за 21 день в жовтні 1866 завдяки роботі зі стенографісткою Ганною Сниткиной — майбутньою дружиною Достоєвського.

«Світу чи провалитися, або ось мені чаю не пити»?

Достоєвський не міг працювати без міцного чаю. Коли ночами Достоєвський писав свої романи, на його письмовому столі завжди стояв стакан чаю, а в їдальні завжди тримали гарячим самовар.

Брати Карамазови

Свій останній (і чи не найзнаменитіший) роман «Брати Карамазови» Достоєвський присвятив дружині — Ганні Сниткиній. А образ старця Зосими в романі створювався письменником під впливом життєпису схимонаха Зосими (Верховского), засновника Троїце-Одігитрієвської пустелі.

Дружини Достоєвського

У перший раз одружився тільки лише в 36 років на Марії Дмитрівні Ісаєвій — вдові чиновника з Семипалатинська. Марія важко переносила його зради і постійні ревнощі. Ісаєва захворіла на сухоти і в 1864 році померла.

У 1845 р Достоєвський наймає для роботи стенографісткою 19-річну Ганну Григорівну Сниткину. Достоєвський робить пропозицію цій юній дівчині, а вона дає згоду. У момент весілля йому було 45 років, а їй — 20. Ганна зберігала вірність чоловіку до кінця свого життя (їй було всього 35, коли помер чоловік). Весь свій вільний час віддала організації його літературної спадщини.

Рулетка

Про пристрасть Достоєвського до цієї фатальної пристрасті відомо досить багато. Програючи, він або писав Ганні принизливі для них обох листи з проханням закласти що завгодно (і вона закладала — сервізи, сережки, пальто, нарешті) і вислати грошей. Або, якщо вона знаходилася в тому ж місті, валився перед дружиною на коліна, ридав і знову ж просив грошей. Але і в тому і в іншому випадку знову програвав.
І раптом — як відрізало. За сімейними переказами, це сталося, коли Федір Михайлович раптом зрозумів, що в холодну пору року він залишив свою вагітну дружину без теплого одягу. І через його згубну пристрасть може загинути дитина.

Тепер ви знаєте цікаві факти біографії Достоєвського і можете поглянути на улюбленого письменника з іншої точки зору.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *