«Дракула» Стокер скорочено

«Дракула» Стокер скорочено читати українською Ви можете за 7 хвилин.

«Дракула» Брем Стокер скорочено

Дракула— романірландцяБрема Стокера опублікований у 1897. Головний герой роману — вампір-аристократ граф Дракула.

Молодий юрист з Лондона на ім’я Джонатан Харкер вирушає до Трансільванії з метою продажу нерухомості одному аристократу з тамтешніх місць на ім’я Дракула.

Харкер продає графу занедбане абатство, але Дракула виявляється безсмертним вампіром, якому потрібні нові володіння. Залишивши Харкера на розправу трьом своїм нареченим — вампірессам, граф залишає замок в ящику з рідною землею.

Міна Мюррей, наречена Джонатана, відвідує свою подругу Люсі Вестенра в прибережному місті Уитби, куди незабаром пристає корабель без екіпажу, з трупом капітана біля штурвалу. Одночасно Люсі починає втрачати багато крові, що змушує її судженого Артура Холмвуда просити допомоги у доктора Сьюарда — доброго друга Люсі і власника клініки для душевнохворих.

Сам Сьюард зацікавлений пацієнтом по імені Ренфілд, який їсть мух і павуків і чекає прибуття свого всемогутнього «господаря». Оглянувши Люсі, Сьюард запрошує свого колегу — професора Ван Хельсинг, фахівця з рідкісних захворювань. Ван Хелсінг пізнає присутність потойбічних сил і намагається захистити Люсі, роблячи їй переливання крові і роблячи незрозумілі для інших заходів (наприклад, розставляє в її кімнаті квіти часнику). Незважаючи на його зусилля, Люсі все-таки вмирає при дивних обставинах.

Джонатан Харкер дає про себе знати — Міна отримує повідомлення, що він перебував 6 тижнів в гарячці в лікарні Будапешта, приїжджає до нього, вони одружуються і їдуть додому. Харкер перебуває в досить пригніченому стані. Прогулюючись з Міною по Лондону, він зауважує якогось чоловіка, в якому визнає графа Дракулу. Після похорону Люсі починають з’являтися повідомлення про напади на дітей «примарною леді», яка кусає їх в шию. Спочатку Ван Хелсінг і Сьюард, а потім Холмвуд і друг Холмвуда і Сьюарда Квінсі Морріс відправляються на цвинтар, де похована Люсі, і знаходять її порожню труну в склепі. Люсі виявляється вампіром, і Ван Хелсінг змушений вбити її, проткнувши серце осиковим кілком, відрізавши голову і набивши рот часником.

Ван Хелсінг дізнається про пригоди Харкера і розуміє, що за всім цим стоїть граф Дракула — вампір, що ховається в абатстві Карфакс, яке продав йому Харкер. Поки професор і компанія зайняті знищенням ящиків з землею графа — місць, куди він міг би повернутися вдень, той нападає на Міну і звільняє Ренфілда, свого раба, проте змушений вбити його, коли Ренфілд відмовляється брати участь в планах вампіра проти Міни.

Дракула біжить до Трансільванії, але Ван Хелсінг, Харкер, Холмвуд, Сьюард і Морріс слідують за ним. Професор і Міна прибувають до замку, де Ван Хелсінг вбиває трьох наречених Дракули, а чоловіки йдуть за групою циган, які везуть ящик з Дракулою додому. Біля замку виникає сутичка, під час якої більшість циган виявляється вбито, але Морріс сам отримує смертельний удар. За мить до заходу, часу всесилля вампірів, йому і Харкеру вдається розкрити ящик з Дракулою всередині і вбити його: Харкер гуркхським кинджалом розсікає вампірові горло, а Морріс мисливським ножем пронизує йому серце. Дракула перетворюється в прах, а Морріс спокійно помирає серед друзів.

Головні герої «Дракула»

 • Абрахам Ван Хелсінг (Ван Гельсінг) — доктор, філософ-метафізик, фахівець з окультної магії. Наскільки можна судити за влучним висловом, даної йому його учнем Сьюард, глибоко віруюча людина.
 • Джонатан Харкер — юрист, фахівець з стенографічного листа. Наречений, згодом — чоловік Вільгельміни Харкер.
 • Вільгельміна Харкер (в дівоцтві Мюррей). Спочатку наречена, а потім дружина Джонатана Харкера. Сирота. З контексту випливає, що вона за професією шкільна вчителька. Краща подруга Люсі Вестенра.
 • Доктор Джон Сьюард — лікар-психіатр, шанувальник Люсі Вестенра.
 • Люсі Вестенра — найкраща подруга Міни Харкер, очевидно, із заможної сім’ї. Сомнамбула. Жертва Дракули.
 • Квінсі Морріс — багатий мандрівник з США, шанувальник Люсі. Після її смерті поклявся знайти вбивцю і помститися.
 • Ренфілд — літній пацієнт лікарні для душевнохворих, главою якої є Джон Сьюард. Поклоняється Дракулі. Надзвичайно розумний.
 • Містер Пітер Хокінс — глава юридичної компанії, в якій працює Джонатан Харкер.
 • Артур Холмвуд (пізніше лорд Годалмінг) — наречений Люсі Вестенр.
 • Граф Дракула — вампір.
 • Лорд Годалмінг — батько Артура.
 • Місіс Вестенра — мати Люсі.
 • Сестра Агата — службовець госпіталю Святого Йосипа і Святої Марії.
 • Містер Сволс (Суолс) — 101-річний моряк, знайомий і співрозмовник Міни на прогулянках в Уитби. Перша жертва Дракули на англійській землі.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *