«Дядя Ваня» скорочено

«Дядя Ваня» — п’єса Антона Чехова завершена в 1896 році.

«Дядя Ваня» головні герої

  • Серебряков Олександр Володимирович — відставний професор
  • Софія Олександрівна (Соня) — його дочка від першого шлюбу, племінниця дяді Вані
  • Олена Андріївна — його дружина, 27 років
  • Войницька Марія Василівна — вдова таємного радника, мати дяді Вані і першої дружини професора
  • Войницький Іван Петрович — дядя Ваня, її син, шурин професора
  • Астров Михайло Львович — лікар
  • Телегін Ілля Ілліч — збіднілий поміщик
  • Марина — стара няня
  • Працівник

«Дядя Ваня» короткий зміст

Дія відбувається в садибі першої дружини професора Серебрякова, де він тимчасово змушений жити, не маючи можливості дозволити собі гідну міську квартиру. Багато років за садибою доглядає, веде все господарство Іван Петрович Войницький — дядя Ваня. Допомагає йому дочка його померлої сестри і професора Серебрякова — Соня.

Сам же професор одружився на молодій вродливій жінці — Олені Андріївні, яка стверджує, що вийшла за нього з любові. В Олени Андріївни натягнуті відносини з падчеркою Сонею. Допомагає родині по господарству стара няня — Марина. Також в цьому маєтку живе збіднілий поміщик Ілля Ілліч Телегін.

У професора Серебрякова постійні напади подагри. У маєток Серебрякова приїжджає лікар Михайло Львович Астров.

Дядя Ваня заздрить професору у всьому і не визнає його вченості, хоча в минулому боготворив його. Войницький зізнається в любові Олені Андріївні. Олені Андріївні подобається лікар, але також вона підозрює, що Соня в цьому зв’язку щось приховує від неї. Заради цього Олена Андріївна зважується на відверту розмову з Астровим. Той зізнається їй, що з Сонею у нього тільки дружні відносини, хоч вона і любить його як чоловіка. Астров жартома пропонує Олені Андріївні таємно закрутити роман.

У цей час професор Серебряков збирає сімейну раду, на якій пропонує членам сім’ї продати маєток. Батько Войницкого купив його для сестри дяді Вані — грошей ледь вистачало, і заради цього дядя Ваня відмовився від спадщини. Він працював не покладаючи рук, щоб не було боргів, і захоплено перечитував праці професора. Маєток сестра Войницкого заповіла своїй дочці — Соні. Дядя Ваня розуміє, що життя майже пройшла даремно, — назріває бунт колишньої слабовільної людини.
У сім’ї розгорається скандал. У відчаї Войницька пригадує Серебрякову всі свої тяготи і поневіряння заради професорської слави і намагається застрелити професора.

Несподівано лікар виявляє, що в нього пропала баночка з морфієм, і, підозрюючи в цьому Войницкого, силою забирає морфій. Серебрякови негайно вирішують виїхати з маєтку. Войницький мириться з професором і переконує його, що він буде отримувати той же зміст, що й раніше. Серебряков і Олена Андріївна їдуть, а Соня і Войницький залишаються в маєтку. Пізніше їде і Астров. Соня і Войницький працюють в кабінеті, записуючи рахунки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *