«Дюймовочка» Андерсен скорочено

«Дюймовочка» Андерсен скорочено читати українською Ви можете за 5 хвилин

«Дюймовочка» короткий зміст (переказ)

Одна жінка виростила квітку, там виявилася крихітна прекрасна дівчинка. зростом не більше людського пальця. Жінка назвала її Дюймовочкою,

Дівчинка була дуже симпатичною. Це якось зауважила Жаба. Вона вирішила, що Дюймовочка може стати прекрасною парою для її сина. Дочекавшись півночі, жаба викрала дівчинку, щоб доставити її до свого сина. Син жаби був зачарований красою дівчинки. Щоб вона не змогла втекти, він помістив Дюймовочку на лист водної лілії. Однак на допомогу дівчинці прийшли риби, які перегризли стовбур лілії, а Метелик, якому сподобалася Дюймовочка, впрягся в її поясок і полетів, потягнувши за собою лист по воді. Поки Метелик тягнув лист з Дюймовочкою, Хрущ перехопив її і поніс до себе. Метелик залишився прив’язаним до листка. Дюймовочка дуже шкодувала його — адже він не міг сам звільнитися, і йому загрожувала вірна смерть.

Жук приніз Дюймовочку, своїм знайомим і друзям. Але дівчинка їм не сподобалася, адже у жуків були свої поняття про красу. Бідна Дюймовочка залишилася жити в лісі. Так вона прожила все літо, і осінь, а як наближалася зима, дівчинка стала замерзати. На щастя, замерзлу Дюймовочку виявила Польова миша, яка прихистила її у себе в нірці. Потім миша вирішила продати дівчинку своєму багатому сусідові — Кроту. Кріт був дуже заможний і настільки ж скупий. Дюймовочка сподобалася йому, і він погодився подумати про одруження. Крот показав Дюймовочці свої підземні «палаци» і багатства. В одній з галерей дівчинка виявила мертву ластівку. Однак виявилося, що ластівка була просто дуже слабка. Дюймовочка потай від Миші і Крота стала піклуватися про неї. Настала весна. Ластівка зовсім одужала і, подякувавши Дюймовочці, вилетіла назовні з галерей крота.

У той час, кріт остаточно визначився з бажанням і наказав дівчинці шити придане. Дюймовочці було дуже сумно і прикро, адже їй дуже не хотілося виходити за Крота. Настав день весілля. Дюймовочка вирішила вийти в останній раз на світло і попрощатися з сонечком. У цей момент над полями пролітала та сама Ластівка. Вона забрала Дюймовочку з собою в теплі краї, врятувавши її тим самим від скупого Крота.

У теплих краях Дюймовочка оселилася в квітці. Вона познайомилася з королем ельфів. Ельф і Дюймовочка відразу ж полюбили один одного і стали чоловіком і дружиною. Так Дюймовочка стала королевою ельфів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *