Джеральд Даррелл цікаві факти

Джеральд Даррелл цікаві факти з життя англійського анімаліста і письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Джеральд Даррелл цікаві факти

Освіта Даррелла закінчилася, так не розпочавшись. Він не пішов до школи, не отримав вищої освіти і ніякими науковими званнями себе не забезпечив. Крім самоосвіти єдиними його «науковими» знаннями був недовгий період роботи в англійському зоопарку на самій нижчій посаді підсобного робітника. Втім, під кінець життя він був «почесним професором» кількох університетів.

Експедиції Джеральда Даррелла не зробили його знаменитим, хоч і охоче висвітлювалися в газетах і на радіо. Відомим відразу він став, видавши свою першу книгу «Перевантажений ковчег», хоча писати цю книгу Джеррі не хотів і до кінця текст домучив тільки завдяки своєму братові Ларрі.

До речі, перші три експедиції були споряджені особисто самим Джеральдом, причому для їх фінансування використовувався спадок від батька, отриманий після досягненням повноліття. Ці експедиції дали йому чималий досвід, однак з фінансової точки зору обернулися цілковитим крахом, не відбивши навіть витрачені кошти.

СПОЧАТКУ ЙОГО ПОДОРОЖІ мали на меті тільки вилов тварин для зоопарків. Даррелл був гуманним звіроловом. У завдання, яке ставилося перед його експедиціями, входило доставити всіх зібраних тварин в Англію в цілості й схоронності. Для цього Джеральд споруджував для них просторі клітини і добре годував вихованців. Природно, грошові витрати зростали, і на прибутку можна було ставити хрест.

Подорожі по екзотичних місцях також нагородили Джеральда малярією, піщаною лихоманкою, анемією і дизентерію.

У 1959 році Даррелл створив на острові Джерсі зоопарк, а в 1963 році на базі зоопарку був організований Джерсійський фонд збереження диких тварин.

Основна ідея Даррелла полягала в розведенні рідкісних і зникаючих видів тварин в умовах зоопарку з метою подальшого розселення їх в місцях природного проживання. В даний час ця ідея стала загальноприйнятою науковою концепцією. Якби не Джерсійський фонд, багато видів тварин збереглися б тільки у вигляді опудал в музеях. Завдяки Фонду від повного зникнення були врятовані рожевий голуб, маврикійський боривітер, мавпи золотиста левова ігрунка і мармозетка, австралійська жаба корроборі, промениста черепаха з Мадагаскару і багато інших видів.

Фаррелл мав пристрасть до алкоголю, в 60 років у нього з’явилися наполегливі болі в животі і носові кровотечі. Діагноз — цироз печінки. Йому зробили пересадку печінки, полегшення, однак, вона не принесла.

Джеральд Даррелл особисте життя

Будучи душею будь-якої компанії, від нестачі жіночої уваги Даррелл не страждав. Але, захоплений головною справою свого життя, одружений був двічі. Першою його супутницею стала дочка власника невеликого манчестерського готелю Жаклін Соня Рейсів, або просто Джекі, яка була на п’ять років молодше. Їх весілля відбулося в Борнмуті 26 лютого 1951-го, незабаром після того, як Джекі виповнився 21 рік. Молода місіс Даррелл мріяла про кар’єру оперної співачки, але хіба поруч з таким яскравим чоловіком, як Джеральд, можна було бути ще кимось, крім його тіні?

Перша спільна подорож, що стала заодно і весільною, подружжя здійснило через два роки після одруження, відправившись в Аргентину і Парагвай. Звичайно ж, це була експедиція за тваринами! Але в Парагваї відбувся державний переворот, і Даррелли ледь встигли забрати звідти ноги, випустивши на волю всіх тварин, зібраних досить важко. Потім послідувала поїздка в Камерун, потім — знову в Аргентину, потім — турне для зйомок телесеріалу «Двоє в буші» … Дітей у них не було, і врешті-решт, вони все-таки розлучилися.

Чергове серйозне захоплення, яке переросло в офіційний шлюб, звали Лі Макджордж. Дарреллу було 48 років, коли він насолоджувався колекцією лемурів Дьюкского університету, заодно намагаючись роздобути грошей для тресту і познайомився з Лі. Через півтора місяці Джеральд зробив їй пропозицію.

Джеральд Даррелл продовжував подорожувати країнами та континентами в компанії молодої дружини, яка стала його повноправним співавтором у телевізійній роботі і написанні книг.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *