Джеймс Болдуін біографія

Джеймс Болдуін біографія українською мовою скорочено американського автора викладена в цій статті.

Джеймс Болдуін біографія

Джеймс Болдуін народився 2 серпня 1924 в Гарлемі, Нью-Йорк. Болдуін виріс у родині вітчима-священика і був найстаршим з дев’яти дітей. В юності Болдуін збирається піти по стопах свого вітчима і допомагає йому в церкві. Але потім розуміє, що це не його покликання. Після закінчення школи в Бронксі Болдуін переїжджає в Грінвіч-Віллідж, де й починається його літературна кар’єра.

Провівши дитинство і юність в Гарлемі і Грінвіч-Віллідж — в одних із найбільш неблагополучних районів Нью-Йорка, — Болдуін починає писати про свої погляди і розумінні того, що відбувається навколо. Його перші публіцистичні статті пройняті духом заперечення расизму, панує навколо молодої людини.

Саме тому, отримавши премію за свій перший художній роман «Іди віщав з гори», в 1948 році Болдуін покидає США і їде в Старий світ, в Париж.

А другий твір «Кімната Джованні» (1956) стосувався його гомосексуальності. Два ці твори в біографії Джейсма Болдуіна були написані, коли він жив у Парижі.

Він всього два рази повертався на батьківщину і був активним учасником руху Мартіна Лютера Кінга — єдиного руху, ідеологію якого він поділяв практично повністю. Але домом для письменника залишалася Європа, яку він, повернувшись вдруге зі Штатів, не покинув до кінця життя.

На знак визнання заслуг Болдуіна його обрали в 1986 році командором ордена «Почесного легіону» при французькому уряді.
Помер Болдуін в Сент-Поль де Ванс 1 грудня 1987

«Інша країна» (1962) — гіркий роман про сексуальні стосунки і расову дискримінації, отримав високу оцінку критиків , як і публікація «Наступного разу — пожежа» (1963).
Іншими його роботами є п’єса «Блюз для містера Чарлі» (1964); збірка коротких історій, «Майбутня зустріч» (1964); «Якщо Бійл-стріт могла б заговорити» (1974), «Над самою головою» (1979).
Збірники есе Джеймса — «Нотатки сина Америки», «Ніхто не знає мого імені» (1961) , « No Name in the Street » (1972) і «Ціна квитка» (1985).

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *