Джеймс Босуелл біографія

Джеймс Босуелл біографія

Джеймс Босуелл (1740-1795) — шотландський автор

Народився в Единбурзі 29 жовтня 1740, його батько був суддею.
Через наполегливість батька молодий Босуелл неохоче вивчав право. У 1766 році він отримав право адвокатської практики в суді, він практикувався протягом усього життя. Однак Босуелл цікавила тільки літературна кар’єра і його визнання серед великих людей того часу.
Босуелл вперше зустрівся з Семюелем Джонсоном під час поїздки в Лондон в 1763 році. У цьому ж році він подорожує по всьому континенту, де познайомився з Руссо і Вольтером. Джеймс Босуелл отримав літературну славу завдяки твору «Розповідь про Корсику» (1768).

Босуелл одружився на його кузині Маргарет Монтгомері в 1769 році.
У 1773 Босуелл стає членом клубу Джонсона, в який входили видатні люди 18 століття.
Пізніше в тому ж році він і Джонсон відвідав Шотландію. Цей візит Босуелл з Самюелем Джонсоном описав у творі «Щоденник мандрівника на Гебріди» (1785). У 1936 вийшло видання з рукопису цього твору. У роботі Босуелл записував щохвилинні розмови з Джонсоном, але не без невеликого почуття осуду.

Допитливі поєднання різних рис характеру автора ( він був і марнославним, і сильно питущим, і вільнодумцем), і його геніальність заінтригували пізніше критиків, які відзначили, що біографія Джеймса Босуелл є найбільшою в західній літературі .

У 1920 році був знайдений і в 1950 опублікований юнацький щоденник Босуелл, який він вів у 1762-1763, вперше приїхавши до Лондона і ведучи там розгульне життя. Ця публікація викликала багато шуму і змусила літературознавців перевідкрити Босуелл як блискучого майстра щоденникової прози.

Джеймс Босуелл помер 19 травня 1795 року в Лондоні.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *