Джеймс Ейджі біографія

Джеймс Ейджі — американський письменник, поет, сценарист і журналіст.

Джеймс Ейджі біографія

Джеймс Руфус Ейджі народився 27 листопада 1909 року в Ноксвіллі (США). Дитинство і юність провів там же. Вступив до Гарвардського університету, де був головним редактором студентської газети. Після університету став автором «Fortune» і «Time», в 1934 опублікував свою єдину книгу віршів Permit Me Voyage, передмову до якої написав відомий поет Арчибальд Макліш. У 1933-1938 був одружений на Вії Сондерс, відразу після розлучення одружився вдруге — на Альмі Мейлмен.

У 1940-і Ейджі був штатним кінокритиком спочатку в «Time», а потім у «The Nation». У 1941 році дружина Ейджі Альма залишила його, і він почав жити з Мією Фрітч. Вони одружилися в 1946. З 1948 року Ейджі не перебував у штаті ніякого видання, продовжуючи публікуватися в різних журналах як позаштатний автор. У цей час він почав працювати як сценарист. Ейджі написав сценарії до двох відомих фільмів — «Африканської королеви» і «Ночі мисливця».

У 1951 році Ейджі, який страждав алкоголізмом, переніс перший інфаркт. Другий інфаркт трапився з ним через чотири роки, 16 травня 1955, і в результаті його Ейджі помер у віці 45 років. Через два роки після смерті Ейджі був опублікований його роман «Смерть в сім’ї», заснований на подіях, що відбулися в житті автора; роком пізніше йому була посмертно присуджена Пулітцерівська премія.

Після смерті Ейджі також були зібрані в одну книгу його критичні статті про кіно, а також була повторно опублікована і отримала широке визнання книга Let Us Now Praise Famous Men, написана в 1941 році і тоді непомічена.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *