Джеймс Кейн біографія

Джеймс Кейн (James Mallahan Cain) — американський письменник і журналіст, автор детективних романів, повістей та оповідань.

Джеймс Кейн біографія

Кейн народився 1 липня 1892 у Аннаполісі, столиці штату Меріленд. Після закінчення школи в 1910 Кейн змінив кілька професій (вчитель, дорожній інспектор, співак, продавець страховок) і з 1917 року став працювати кореспондентом газети «Балтімор Сан», однієї з найкращих американських газет того часу. Журналістська кар’єра Кейна виявилася успішною, і в 1924 році він переїжджає в Нью-Йорк.

Після Великої депресії, в 1931 році, Кейн відправляється в Голлівуд працювати сценаристом для студії «Парамаунт Пікчерз». Його перший сценарій — детективна розповідь «Немовля в холодильнику» досить успішний, і Кейн приймається за свій перший роман. Це зайняло шість місяців. Опублікований в 1934 «Листоноша завжди дзвонить двічі» стає однією з перших комерційно успішних американських книг: бестселер у твердій палітурці, бестселер в м’якій палітурці, театральна постановка, екранізація.

До 1941 року Кейн дуже успішно працює в жанрі чорного детектива, його романи, повісті та оповідання користуються величезною популярністю у критиків і читачів. Його останній твір у цьому жанрі — роман «Мілдред Пірс» (1941). Після війни Кейн разом зі своєю третьою дружиною повертається на східне узбережжя і продовжує письменницьку діяльність, але вже без особливого успіху.

Помер Кейн 27 жовтня 1977 у віці 85 років від алкоголізму в Хайятсвілль, шт. Меріленд.

Джеймс Кейн твори

Романи і повісті 
Листоноша завжди дзвонить двічі / The Postman Always Rings Twice (1934)
Подвійна страховка / Double Indemnity (1936)
Серенада / Serenade (1937)
Мілдред Пірс / Mildred Pierce (1941)
Розтратник / The Embezzler (1944)
Метелик / The Butterfly (1947)
Імітація смерті
Винуватиця його мук / The Root of his Evil
Офіціантка з коктейлями / The Cocktail Waitress

Розповіді 
Немовля в холодильнику / The Baby in the Icebox (1933)
Труп на рейках / Dead Man (1936)
Пастораль / Pastorale (1938)
Дівчина під дощем / The Girl in the Storm (1940)
Втеча / Joy Ride to Glory ()

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *