Джеймс Кук біографія

Джеймс Кук коротка біографія на українській мові англійського мореплавця і дослідника Світового океану допоможе написати повідомлення про нього.

Джеймс Кук біографія скорочено

Джеймс Кук народився 27 жовтня 1728 в англійському селі Мартон в сім’ї батрака-поденника. З 7 років працював разом з батьком, в 13 почав відвідувати школу, де навчився читати і писати, в 17 найнявся в учні до торговця в рибальському селищі і вперше побачив море. У 1746 найнявся юнгою на судно, що перевозило вугілля, потім став помічником капітана; ходив в Голландію, Норвегію і порти Балтики, викроюючи час на самоосвіту.

У червні 1755 найнявся на британський військовий флот матросом, через два роки на посаді штурмана поплив до Канади. У 1762-1767, вже командуючи кораблем, виконав зйомку берегів острова Ньюфаундленд, досліджував його внутрішні райони, склав лоції північної частини затоки Святого Лаврентія і затоки Гондурасу. У 1768 отримав звання лейтенанта.

У свою першу експедицію до просторів південних морів Кук вирушає у віці 40 років в званні лейтенанта. Мета її — астрономічні спостереження проходження Венери через сонячний диск. Також була й інша ціль — з’ясувати, чи існує дійсно Південна земля (Антарктида), і якщо так, то вона повинна стати власністю британської корони. Але в результаті своєї першої подорожі Куку не вдається упевнитися в існуванні материка. Проте експедиція відкрила багато островів, досліджувала східне узбережжя Австралії, оголосивши його колонією Англії.
Перше кругосвітнє плавання Кука тривало трохи більше 3-х років; йому було присвоєно звання капітана I рангу.

Друга експедиція відбулася в 1772 році і завершилася в 1775 р Тепер в розпорядження Джеймса Кука були передані два корабля «Резольюшен» і «Едвенчер». Відпливли, як і в минулий раз, з Плімута і взяли напрямок на Кейптаун. Після Кейптауна кораблі повернули на південь.

17 січня 1773 вперше експедиція перетнула Південне полярне коло, але кораблі втратили один одного. Кук вирушив у напрямку Нової Зеландії, де вони, як домовлялися, і зустрілися. Взявши з собою кількох остров’ян, які погодилися допомогти в прокладанні маршруту, кораблі попливли далі на південь і знову втратили один одного з виду.

У другій експедиції Джеймс відкрив острови Нова Каледонія, Норфолк, Південні сендвічеві острови, але через льодовики знайти Південний материк йому не вдалося. І він прийшов до висновку, що його не існує.

Кук перший зустрів і описав плоскі айсберги, назвавши їх «крижаними островами».

Третя навколосвітня експедиція Джеймса Кука відбулася в 1776 році і тривала майже 3 роки — до 1779 року. Знову в його розпорядженні опинилися два корабля. На цей раз Кук шукав нові землі в північно-західній частині Тихого океану, думав знайти прохід навколо Північної Америки.

У 1778 році він відкрив Гавайські острови, дійшов до Берингової протоки і, зустрівши льоди, повернувся на Гаваї. Увечері 14 лютого 1779 роки 50-річний капітан Джеймс Кук був убитий жителями Гавайських островів у відкритій сутичці через крадіжку його судна.

Кук був одружений і мав 6 дітей, померлих в ранньому дитинстві. Його ім’ям названо більше 20 географічних об’єктів, включаючи три затоки, дві групи островів і дві протоки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *