Джеймс Прескотт Джоуль видатний фізик

Джеймс Прескотт Джоуль видатний англійський фізик, який зробив значний внесок у становлення термодинаміки. Джеймс Джоуль біографія англійського фізика викладені в цій статті.

Джоуль Джеймс Прескотт коротка біографія

Джеймс Прескотт Джоуль народився 24 грудня 1818 року у родині багатого власника заводу по пивоварению. Хороше фінансове становище сім’ї дозволило Джеймсу до 15-річного віку навчався вдома. Він отримав прекрасні знання в галузі фізики, математики та хімії, Джеймс хотів продовжити свою освіту. Але доля розпорядилася інакше — через хворобу батька він разом зі своїм старшим братом якийсь час управляли сімейним пивоварним заводом.

Джоуль Джеймс Прескотт цікаві факти

Ці обставини не завадили Джеймсу займатися наукою. Удома він організовує фізичну лабораторію і починає проводити експерименти. В ході проведених перших робіт на електромоторах, вчений виявив наступне — потужність електричних машин прямо пропорційна виробленній напрузі і силі струму.

Протягом 7 років, починаючи з 1847 року, вчений проводив ряд експериментів з вивчення дії тепла на електричний струм, що проходить через провідник. Результатом його праці стало відкриття пропорційної залежності кількості тепла, яке виділяється в провіднику, до опору даного матеріалу і квадрата сили струму, який проходить через нього.

Відкриття Джоуля зробило його відомим вченим. Йому запропонував спільну роботу У. Томсон. Вони, працюючи в тандемі, стали, по суті, прабатьками всіх холодильних установок і холодильників. Джоуль довів, що розширення газу без виконання будь-якої роботи призводить до значного зниження його температури. Даний ефект був названий на честь вчених — він носить назву ефект Джоуля-Томсона.

У 1850 році Британське Королівське суспільство обрало Джеймса Джоуля дійсним членом. А в 1961 році його ім’ям була названа одиниця енергії і роботи в міжнародній системі СІ.

Джеймс Прескотт Джоуль помер 11 жовтня 1889 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *