Джеймс Ватт біографія

Джеймс Ватт біографія на українській мові видатного інженера і винахідника, творця парового універсального двигуна викладена в цій статті.

Джеймс Уатт коротка біографія

Джеймс Уатт цікаві факти

Джеймс Уатт з’явився на світ 19 січня 1736 року в містечку Грінок, Шотландія. Ще в підлітковому віці Джеймс захопився астрономією і хімічними дослідами. Батько відправляє сина навчатися в Лондон слюсарній справі. Він освоїв семирічну програму всього за рік. Уатт повертається в рідну країну і знаходить собі роботу механіка по виготовленню точних приладів в університеті Глазго.

На роботі Джеймс познайомився з такими відомими фізиками як Дж. Блек і Дж. Робінсон і бере участь в експериментах в сфері дослідження пароутворення. Варто відзначити, що в той період створення парової машини було досить популярною справою. Дана справа настільки поглинуло механіка Уатта, що він приступив до власних досліджень. Він вивчав властивості водяної пари і досліджував залежність температур від тиску.

У 1769 році він отримав патент з ухилом на «способи зменшення споживання пари в парових машинах». Джеймс глибоко вивчає і робить спроби удосконалювати різні типи парових машин. Свою першу парову машину він створив в 1774 році. У 1782 році вчений створив паровий двигун з подвійною дією безперервного обертання. Двигун мав велике значення, так як сприяв переходу на машинне виробництво в промисловості.

Крім того, Уатт винайшов водомірне скло для котлів, ртутний манометр, копіювальне чорнило і індикатор тиску. Також він вивів одиницю виміру потужності, якою користуються і сьогодні — це кінська сила.

Помер винахідник 19 серпня 1819 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *