Джейн Остін біографія

Джейн Остін біографія українською скорочено англійської письменниці викладена в цій статті.

Джейн Остін коротка біографія

Джейн Остін народилася 16 грудня 1775 грудня в сім’ї священика англіканської церкви в Стевентоні, Гемпшир. Джейн мала шість братів і сестру Касандру, яка була її найближчою подругою все життя. Освіту письменниця отримала переважно вдома. Перші 25 років Джейн провела в Стівентоні, в будинку її батька.

Тут були написані її перші романи: «Гордість і упередження», «Розум і почуття», «Нортенгерское абатство», хоча вони і не були опубліковані дуже довгий час.

У 1802 році родина переїхала в місто Бат, а в 1809 в містечко Чаутон. Живучи в Чаутоні, Джейн почала публікувати свої твори. Вона не вийшла заміж, хоча й отримувала пропозицію принаймні один раз.

Писала Джейн майже все життя, та публікуватися почала лише після того, як їй виповнилося 35. Її романи — результат тривалої роботи. Кілька з них були опубліковані посмертно, кілька залишилися незавершеними, оскільки письменниця захворіла й померла доволі рано.

Романами, опублікованими під час життя Джейн Остін, були « Розум і почуття» (1811), «Гордість і упередження» (1813), «Менсфілд парк» (1814) і «Емма» (1816).
Роман «Доводи розуму» був випущений в 1818 разом з Нортенгерском абатством. Ім’я письменниці не з’явилося ні на одній з назв її книг, і хоча її власні друзі знали про її авторство, вона майже не отримала суспільного визнання за час свого життя.
Героїні творів Остін — сучасні їй панянки із верстви не дуже заможних дворянських родин, а головна тема творчості письменниці — мораль англійського суспільства ранньої індустріальної епохи.

Письменниця померла 18 липня 1817 в Вінчестері, куди поїхала лікуватися від хвороби Аддісона. Перед смертю вона не встигла закінчити свій останній роман «Сендітон».
Похована в Вінчестерському соборі.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *