Джоан Роулінг цікаві факти

Джоан Роулінг цікаві факти з життя (біографії) британської письменниці Ви дізнаєтеся в цій статті.

Джоан Роулінг цікаві факти

До того як стати всесвітньо відомою письменницею, Джоан працювала науковим співробітником і секретарем-перекладачем в міжнародній організації «Міжнародна амністія».

Вокзал Кінгс-Крос в Лондоні для всіх шанувальників творчості Джоан Роулінг грає особливу роль. У 1990 році Роулінг, залишивши роботу в «Міжнародній амністії», вирішила переїхати з Манчестера в Лондон. По дорозі в поїзді на вокзал Кінгс-Крос у неї і виникла ідея створення роману про Гаррі Поттера. Станція саме цього вокзалу стала в її книгах воротами в чарівний світ. Для самої письменниці цей вокзал так само символічний. Саме тут в 1964 році познайомилися її батьки.

Талант до письменництва у Джоан проявився ще в ранньому дитинстві. Своїй сестрі вона любила розповідати власні фантастичні розповіді. За її спогадами, своє перше оповідання письменниця створила вже в 5 або 6 років.

У 1982 році Роулінг провалила вступні іспити до Оксфордського університету. Майбутня письменниця зі світовим ім’ям закінчила Ексетерський університет зі ступенем бакалавра класичної філології і французького.

За словами Джоан Роулінг, в романах про Гаррі Поттера дуже багато біографічних фактів з її життя. Так, один з головних персонажів Герміона, за визнанням самої письменниці, — це карикатура на її саму в 11 років, кращий друг Гаррі Поттера Рон Візлі багато в чому дуже схожий на її шкільного друга дитинства Шона Харріса, а головному героєві романів Роулінг подарувала свій день народження. Тепер шанувальники серії романів Джоан Роулінг 31 липня святкують день народження Гаррі Поттера. Багато в чому на роман вплинула і смерть матері письменниці. Роулінг зазначає, що докладно описавши втрату батьків Гаррі в першій книзі серії, вона допомогла сама собі впоратися з важкою втратою.

Коли Роулінг починала писати перший роман про Гаррі Поттера, який прославить її на весь світ, вона вважала себе «найбільшою невдахою». Її особисте життя було зруйноване, вона розлучилася зі своїм першим чоловіком, з яким познайомилася в Португалії, залишилася одна і без роботи з маленькою донькою на руках.

За п’ять років Роулінг пройшла шлях від життя на соціальну допомогу до статусу мультимільйонера.

Коли в 1995 році Джоан закінчила роман «Філософський камінь», 12 видавництв, у які вона відправила рукопис, відмовилися її видавати. У підсумку погодилося тільки видавництво Bloomsbury. Вже через три роки буде оголошено аукціон серед видавців на право випуску цієї книги. Остання ж книга серії романів про Гаррі Поттера, як і всі інші, побила всі рекорди продажів в історії: «Гаррі Поттер і Дари Смерті» читачі в США і Великобританії розкупили 11 млн примірників за одну добу.

Сьогодні Роулінг щаслива в другому шлюбі з Нілом Майклом Мюрреєм. У них народився син Девід Гордон. Своїй дочці Маккензі Джоан Роулін присвятила книгу «Гаррі Поттер і Принц-напівкровка».

Дж. К. Роулінг після визнання стала і помітним благодійником. Вона підтримує багато благодійних організацій. За свою діяльність в 2007 році вона отримала друге місце в номінації «Людина року» і потрапила в топ-50 найвпливовіших знаменитостей, а в 2010 стала «найвпливовішою жінкою Великобританії».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *